Es ist zu lizitieren
22482.
Bücher: Geschichte
8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD
8 000 HUF
Pethő Sándor:
A római szent birodalom bomlásának okai és körülményei. (Dedikált.)
Győr, 1907. "Pannonia"-könyvnyomda. 62 p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Kedves Ottó barátomnak, Pethő Sándor. Kolozsvár. 1907. szept. 23."
Pethő Sándor (1885-1940) közíróról, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztőjéről kevéssé ismert tény, hogy eredeti szakmája szerint történész, történelemtanár volt. A Német-Római Birodalom 1806. évi megszűnésének centenáriuma alkalmából írt tanulmányában a nemzetek felett álló birodalom összeomlásának geopolitikai és társadalmi okait vizsgálja. Ez a szerző első nyomtatásban megjelent kötete.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |