Bücher: Sport, Schach, Bergsteigen

Zahl der Lose: 54

19385.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Dr. Farkas Mihály: A bridge elméletben és gyakorlatban. Bp., 1931, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19386.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Granek István: Kajakozás-kenuzás, Bp., 1966, kn., Egészvászon-kötés papír védőborítóban, a védőborító szakadt.
19387.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

19388.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Béldi Alajos: A modern német testnevelés alapgondolata, tervezete és irányai. Az Országos Testnevelési Tanács Munkálatai XX. Bp., 1925, Stádium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.   Béldy/Béldi (1919-ig Bruckner) Alajos (1889-1946) 18 éves koráig (többnyire Halász néven!) versenyszerűen úszott, a kétszeres olimpiai bajnok Halmay Zoltán utódját látták benne. A második magyar vízilabda-bajnokságot 1905-ben megnyerő Balaton Úszó Egylet egyik kapusa volt, 400 méter gyorson negyedik lett az 1906-os "soron kívüli" athéni olimpián. Miután a katonai pályát választotta, a hazai sport versenyzőként elvesztette. A bécsújhelyi Theresianum Katonai Akadémián végzett, ezredével részt vett az első világháborúban (1914-1916); a budapesti cs. és kir. 32. gyaloghadosztály, illetve az 1. népfölkelő dandár vezérkari tisztje (1917-1918). A Tanácsköztársaság bukása után feltámasztotta a hazai úszósportot: az úszószövetség alelnöke lett, irányításával sorra jöttek létre a vidéki bázisok, rengeteg uszoda épült. A második világháború idején az Ifjúság Honvédelmi Nevelése és a Testnevelés országos vezetője (IHNETOV, 1941. augusztus 11.-1943. február 1.), az Ifjúság Honvédelmi Nevelésének országos vezetője (IHNOV, 1943. február 1.-1944. szeptember 26.), majd a Nemzetőrség parancsnoka (1944. szeptember 26.-október 16.). Német fogságba esett, novemberben megszökött és bujkált. 1945 januárjában jelentkezett Debrecenben, és felajánlotta szolgálatait az ideiglenes kormánynak. Februárban mégis letartóztatták, júliusban a népbíróság halálra ítélte, augusztusban a Nemzeti Főtanács életfogytiglanra enyhítette az ítéletet. A tárgyalások során megtört, majd súlyosan megbetegedett Béldy 1946. december 22-én meghalt a börtönkórházban.
19389.

Béldi Alajos: A modern német testnevelés alapgondolata, tervezete és irányai. Az Országos Testnevelési Tanács Munkálatai XX. Bp., 1925, Stádium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

Béldy/Béldi (1919-ig Bruckner) Alajos (1889-1946) 18 éves koráig (többnyire Halász néven!) versenyszerűen úszott, a kétszeres olimpiai bajnok Halmay Zoltán utódját látták benne. A második magyar vízilabda-bajnokságot 1905-ben megnyerő Balaton Úszó Egylet egyik kapusa volt, 400 méter gyorson negyedik lett az 1906-os "soron kívüli" athéni olimpián. Miután a katonai pályát választotta, a hazai sport versenyzőként elvesztette.
A bécsújhelyi Theresianum Katonai Akadémián végzett, ezredével részt vett az első világháborúban (1914-1916); a budapesti cs. és kir. 32. gyaloghadosztály, illetve az 1. népfölkelő dandár vezérkari tisztje (1917-1918). A Tanácsköztársaság bukása után feltámasztotta a hazai úszósportot: az úszószövetség alelnöke lett, irányításával sorra jöttek létre a vidéki bázisok, rengeteg uszoda épült. A második világháború idején az Ifjúság Honvédelmi Nevelése és a Testnevelés országos vezetője (IHNETOV, 1941. augusztus 11.-1943. február 1.), az Ifjúság Honvédelmi Nevelésének országos vezetője (IHNOV, 1943. február 1.-1944. szeptember 26.), majd a Nemzetőrség parancsnoka (1944. szeptember 26.-október 16.). Német fogságba esett, novemberben megszökött és bujkált. 1945 januárjában jelentkezett Debrecenben, és felajánlotta szolgálatait az ideiglenes kormánynak. Februárban mégis letartóztatták, júliusban a népbíróság halálra ítélte, augusztusban a Nemzeti Főtanács életfogytiglanra enyhítette az ítéletet. A tárgyalások során megtört, majd súlyosan megbetegedett Béldy 1946. december 22-én meghalt a börtönkórházban.

Rufpreis:
3 000 HUF

Wallechinsky, David: The Complete Book of the Olympics. 1984, Penguin Books. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19390.

Rufpreis:
3 000 HUF

Stewart Wilson: North of England Rock Climbs. Leicester,1992., CORDEE. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19391.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dénes Tamás - Hegyi Iván - Lakat T. Károly: Az otthon zöld füvén. Magyar bajnoki és kupameccsek könyve. [Bp., 2013], Magyar Labdarúgó Szövetség. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19392.

Rufpreis:
3 000 HUF

19393.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tari János: Pettyes labda a Világkupában   Móra Ferenc Könyvkiadó, 1971. 416p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban
19394.

Rufpreis:
2 800 HUF

19395.

Vegyes FTC tétel, 3 db:

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19396.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF