Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 593

20255.

Rufpreis:
2 400 HUF

Meyer, Karl: Fragen und Antworten für den Maurer. (Forst), é.n. (cca 1940), szerzői kiadás, 88 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel, ex libris-szel.
20256.

Rufpreis:
2 400 HUF

Die Dresdener Kunstschätze zur Gecshichte des grünen Gewölbes und der anderen Dresdener Kunstsammlungen. Dresden, VB Verlag der Kunst Dresden. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
20257.

Rufpreis:
2 400 HUF

Edith v. Welser-Ude: Wand Art. Farbige Fassadem-Fantasien. München, 1992, Klinkhardt und Biermann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20258.

Rufpreis:
2 400 HUF

Schey Ilona:  A középkori ötvösművészet és az antik hagyományok. Budapest, 1935. (Szerző - Pestvidéki Nyomda, Vác). 110 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Schey Ilona (1910-2000) művészettörténész középkori ötvösművészeti dolgozatának végén német nyelvű rezümé. A szerző a háború után a Földrajzi Intézet, végül az Unitárius Egyház szakkönyvtárosaként dolgozott. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
20259.

Schey Ilona: A középkori ötvösművészet és az antik hagyományok.
Budapest, 1935. (Szerző - Pestvidéki Nyomda, Vác). 110 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Schey Ilona (1910-2000) művészettörténész középkori ötvösművészeti dolgozatának végén német nyelvű rezümé. A szerző a háború után a Földrajzi Intézet, végül az Unitárius Egyház szakkönyvtárosaként dolgozott.
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Moravánszky Ákos: Versengő látomások. Esztétikai újítás és társadalmi program az Osztrák-Magyar Monarchia építészetében 1867-1918. Bp., 1998, Vince, 415+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20260.

Rufpreis:
2 400 HUF

Romantische Reise durch das alte Deutschland. Städte und Landschaften in zeitgenössischen Stichen und Litographien. Zusammengestellt und herausgegeben von Rolf Müller Mit Reisnotizen von Egon Schramm. Hamburg, 1969, Verlag Rolf Müller. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20261.

Rufpreis:
2 400 HUF

Wilhelm Waetzoldt: Dürer und seine zeit. Wien, 1935, Phaidon-Verlag. Német nyelven. Gazdag, részben színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, hiányos papír védőborítóban.
20262.

Rufpreis:
2 400 HUF

A századvég és a századelő Szerk. Aradi Nóra A művészet története. Bp., 1988, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, karcos kiadói papír védőborítóban.
20263.

Rufpreis:
2 000 HUF

Manoscritti. Miniature. Incunabuli legature. Libri figurati dei Editiones principes (Kiállítási és árverési katalógus). Milano, 1929, Libreria Antiquaria Ulrico Hoepli, Olasz nyelven. Átkötött egészvászon-kötésben,
20264.

Rufpreis:
2 400 HUF

Eckart Hahn: Der schwarze Duft der Schönheit. (Kiállítási katalógus.) Heidelberg-Berlin, 2011, Kehrer. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20265.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nicholas Fox Weber: Die Zeichnungen von Josef Albers. Ford.: Christian Sabisch. Bottrop, 1988, Josef Albers Museum. Reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20266.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF