Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 593

Borsos Miklós szobrászművész kiállítása. Nemzeti Szalon, 1957. (Kiállítási katalógus.) Borsos Miklósné Kéry Ilona Gabriella előszavával. A művész, Borsos Miklós (1906-1990) szobrász, éremművész, grafikus által aláírt példány. Bp., 1957, Kossuth Nyomda, 22+[2] p.+ 12 t. Kiadói papírkötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban.
20183.

Rufpreis:
3 000 HUF

Die Volkskunst in Rumänien. Bukarest, 1955, Verlag des Rumänischen Instituts für kulturelle Beziehungen mit dem Ausland. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, ázott borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban, román nyelvű ajándékozási bejegyzéssel.
20184.

Rufpreis:
3 000 HUF

Grimm, Herman:  Leben Michelangelos. Vollständige Ausgabe. Wien-Leipzig, [1935]. Phaidon-Verlag (Carl Gerold's Sohn - Chwala-Kunsttierdruck). 761 + [1] p. + 75 t. (ebből 74 kétoldalas, egy kihajtható). Herman Grimm (1828-1901) német író, esszéíró, művészettörténész. Fő műve, Michelangelo-monográfiája először 1860-1863 során jelent meg, két kötetben. A politikai, társadalmi és művészeti korrajzba ágyazott Michelangelo-életrajz a XVI. századi olasz reneszánsz világlátásnak és a korszak pályalehetőségeinek sokrétű leírása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20185.

Grimm, Herman: Leben Michelangelos. Vollständige Ausgabe.
Wien-Leipzig, [1935]. Phaidon-Verlag (Carl Gerold's Sohn - Chwala-Kunsttierdruck). 761 + [1] p. + 75 t. (ebből 74 kétoldalas, egy kihajtható).
Herman Grimm (1828-1901) német író, esszéíró, művészettörténész. Fő műve, Michelangelo-monográfiája először 1860-1863 során jelent meg, két kötetben. A politikai, társadalmi és művészeti korrajzba ágyazott Michelangelo-életrajz a XVI. századi olasz reneszánsz világlátásnak és a korszak pályalehetőségeinek sokrétű leírása.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

Knapp, Fritz:  Leonardo da Vinci. Mit 36 Abbildungen. [Drezda] Dresden, 1924. Carl Reissner (Druck von Friedrich Bolkenius). 104 + [4] p. + 18 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Fritz Knapp (1870-1934) német művészettörténész, múzeumi kurátor, egyetemi tanár. Szűkebb kutatási területe az itáliai és német reneszánsz művészete. Első köteteit még apja kiadója jelentette meg, egyetemi beérkezése után már neves drezdai kiadókhoz szegődött. Kötetünk bőven válogat Leonardo kevésbé ismert grafikáiból és vázlataiból is. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.
20186.

Knapp, Fritz: Leonardo da Vinci. Mit 36 Abbildungen.
[Drezda] Dresden, 1924. Carl Reissner (Druck von Friedrich Bolkenius). 104 + [4] p. + 18 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Fritz Knapp (1870-1934) német művészettörténész, múzeumi kurátor, egyetemi tanár. Szűkebb kutatási területe az itáliai és német reneszánsz művészete. Első köteteit még apja kiadója jelentette meg, egyetemi beérkezése után már neves drezdai kiadókhoz szegődött. Kötetünk bőven válogat Leonardo kevésbé ismert grafikáiból és vázlataiból is.
Aranyozott kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

20187.

Rufpreis:
2 800 HUF

P. Brestyánszky Ilona: A pest-budai ötvösség. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20188.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kleines Wilhelm Busch Album. Berlin - Grunewald, én., Hermann Klemm, 1 t.+176 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kijáró lapokkal.
20189.

Rufpreis:
2 800 HUF

Impressionismus. Amerika - Frankreich - Russland. Hrsg. von Evelyn Benesch, Ingried Brugger, Jewgenija Petrowa, Joseph Kiblitsky. Statliches Russisches Museum, Kunstforum Wien. 2002, Palace Edition, 303 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20190.

Rufpreis:
2 800 HUF

Michael Kriegeskorte: Werbung in Deutschland 1945-1965. Die Nachkriegszeit im Spiegel ihr Anzeigen. Köln,1992,DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
20191.

Rufpreis:
2 800 HUF

Aufbruch Realismus. Die neue Wirklichkeit im bild nach '68. Heilbronn, 2012, Städtische Museen Heilbronn. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20192.

Rufpreis:
2 800 HUF

Roland Barthes 2 műve: Világoskamra. Jegyzetek a fotográfiáról. Ford.: Ferch Magda.; Mitológiák. Vál. és ford.: Ádám Péter. Bp., 1983-1985, Európa. Kiadói papírkötés, az első volt könyvtári példány.
20193.

Roland Barthes 2 műve:
Világoskamra. Jegyzetek a fotográfiáról. Ford.: Ferch Magda.;
Mitológiák. Vál. és ford.: Ádám Péter. Bp., 1983-1985, Európa. Kiadói papírkötés, az első volt könyvtári példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Albert Renger-Patzsch: Meisterwerke. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Ann Wilde, Jürgen Wilde, Thomas Weski. München-Paris-London, 1997, Schirmer/Mosel. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
20194.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF