Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 586

Karikás Frigyes:  A harminckilences dandár. (Számozott.) [Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás. Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány". Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
21749.

Karikás Frigyes: A harminckilences dandár. (Számozott.)
[Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás.
Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány".
Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF

Goethe, Johann Wolfgang: Költészet és valóság. Fordította Szöllősy Klára. (Számozott.) (Budapest), 1965. Magyar Helikon Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 1 t. (színes címkép) + 749 + [7] p. Első teljes magyar kiadás. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "A fordítást a német eredetivel egybevetette Pók Lajos. Felelős szerkesztő Réz Ádám. A burkoló, kötésterv és a tipográfia Szántó Tibor munkája. Készült az Athenaeum Nyomdában, bibliapapíron, Bodoni betűvel, 6000 példányban. Ebből 1000 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 491. számú példány". Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) önéletrajzi visszaemlékezése történelmi dokumentumnak sem utolsó, egy egész generáció irodalmi törekvéseinek és lehetséges pályaíveinek sűrített kivonata. A visszaemlékezést Goethe már érett fejjel írta, a megörökített korszak a frankfurti gyermekévektől az irodalmi beérkezésig, a "Götz von Berlichingen" című lovagdráma, illetve "Az ifjú Werther szenvedései" című levélregény megírásáig tart, tehát az 1749-1775 között negyed évszázadot tekinti át egy sokra hivatott ifjú szemszögéből. Német eredetije 1812-ben jelent meg, példányunk az első teljes magyar fordításból való. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói bőrkötésben. Jó példány.
21750.

Goethe, Johann Wolfgang: Költészet és valóság. Fordította Szöllősy Klára. (Számozott.)
(Budapest), 1965. Magyar Helikon Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 1 t. (színes címkép) + 749 + [7] p. Első teljes magyar kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "A fordítást a német eredetivel egybevetette Pók Lajos. Felelős szerkesztő Réz Ádám. A burkoló, kötésterv és a tipográfia Szántó Tibor munkája. Készült az Athenaeum Nyomdában, bibliapapíron, Bodoni betűvel, 6000 példányban. Ebből 1000 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 491. számú példány".
Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) önéletrajzi visszaemlékezése történelmi dokumentumnak sem utolsó, egy egész generáció irodalmi törekvéseinek és lehetséges pályaíveinek sűrített kivonata. A visszaemlékezést Goethe már érett fejjel írta, a megörökített korszak a frankfurti gyermekévektől az irodalmi beérkezésig, a "Götz von Berlichingen" című lovagdráma, illetve "Az ifjú Werther szenvedései" című levélregény megírásáig tart, tehát az 1749-1775 között negyed évszázadot tekinti át egy sokra hivatott ifjú szemszögéből. Német eredetije 1812-ben jelent meg, példányunk az első teljes magyar fordításból való.
Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói bőrkötésben. Jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF
14

Hory Béla: Vidám perczek. Beszélyek és rajzok. Kolozsvár, 1902. Ellenzék ny. 255+(2)p. Amatőr papírborítóban.
21751.

Rufpreis:
5 000 HUF

Vajta Ferenc: Isztanbul kulisszái mögött. (Naplójegyzetek.) [Bp., 1942], Stádium, 211+[1] p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés. A mű szerepel az 1945-1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listáján.
21752.

Rufpreis:
5 000 HUF

Verne Gyula: Két évi vakáció I-II. köt. Ford.: Huszár Imre. Bp., é.n., Franklin, 215; 216 p. Negyedik, egyedül jogosított magyar képes kiadás. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopással
21753.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tolnai Simon: A bűvészet könyve. (A leleplezett spiritizmus.) Tóth Béla előszavával. I-II. köt. [Egybekötve.] Bp., 1898, Kosmos, XXIII+[1]+190+[2] p.; 56 p.+ 1 t. Egészvászon-kötésben, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel, foltokkal.
21754.

Rufpreis:
5 000 HUF

Várnai Zseni 2 DEDIKÁLT műve: Várnai Zseni válogatott versei. 1914-1942. Bp., 1942., Arany János. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.  Üldözött versek. Bp., 1945., Athenaeum. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, a borító többi része hiányzik, sérült, szétvált gerinccel.
21755.

Várnai Zseni 2 DEDIKÁLT műve:
Várnai Zseni válogatott versei. 1914-1942. Bp., 1942., Arany János. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Üldözött versek. Bp., 1945., Athenaeum. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, a borító többi része hiányzik, sérült, szétvált gerinccel.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tóth Edu:Abszolut szerda. DEDIKÁLT! Pécs, 2009, VHE. Megjelent 500 példányban. Kiadói kartonált papírkötés.
21756.

Rufpreis:
5 000 HUF

A Kner Nyomdaipari Múzeum füzetei, 15 db: Petőcz Károly: Műhelykultúra és stílus.; Képzőművészet a könyvművészetben.; Gaál Endre: A Tevan-nyomda betűmintái.; Papp János: A szép könyv dicsérete.; stb. Békéscsaba-Gyoma, 1982-1991, Kner Nyomda. Kiadói papírkötés.
21757.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Báró Dániel Ernőné. Főszerk.: Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus-ny., 176 p.+ 16 (hártyapapírral védett képek) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett kék egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
21758.

Rufpreis:
5 000 HUF

Füssy Tamás: Családi olvasmányok. 1-2. [Egybekötve.] Szerk.: Füssy Tamás. Bp., 1867-1868, Szent-István-Társulat, (Emich Gusztáv-ny.), 246+2+; 239+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkével, foltos lapokkal.
21759.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.): Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.
21760.

Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.):
Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF