Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 586

Márai Sándor: A mészáros. Wien, 1924. Pegazus. 59+(1)p. A szerző rendkívül ritka első regényének első kiadása. Modern vászonkötésben. Az eredeti borító felragasztva.
21676.

Rufpreis:
130 000 HUF
352,30
406,25

Pilinszky János: Trapéz és korlát. Versek. A szerző, Pilinszky János (1921-1981) író, költő által DEDIKÁLT, dátumozott példány! "Varbók Karolinának. Pilinszky János. 1947. IV. 18-án." (Bp., 1946.), Ezüstkor, (Stephaneum-ny.), 39 p. 1. kiadás. A szerző páratlanul ritka, első verseskötete. A háború utáni mostoha körülmények közepette a költő nagynénje és volt piarista iskolatársai anyagi segítségével jelenhetett meg, mindössze 200 példányban. Kiadói papírkötés, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a borító gerince sérült, a borító felső szélein sérüléssel, kis hiánnyal, kissé foltos borítóval.
21677.

Rufpreis:
140 000 HUF
379,40
437,50

Weöres Sándor: A fogak tornáca. Első kiadás! A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) Kossuth- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító által Engel Iván (1899-1985) zongoraművész részére DEDIKÁLT példány! "Engel Ivánnak a legjobb Mikrokosmos-zongorázónak, tisztelő szeretettel Weöres Sanyi. Bp., 1951. márc." Bp., 1947, Egyetemi Nyomda, 80 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, a borítón kisszakadással.
21678.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Eco, Umberto: A rútság története. Bp., 2007, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21679.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Petri György: Örökhétfő. Chicago, 1984. [Kiadó és nyomda nélkül]. 79 + [5] p. Petri György (1943-2000) első verseskötetei 1974-ben jelentek meg, a következő évtől a szerző publikálási tilalom alá került. Örökhétfő című kötete pályájának alapvető fontosságú munkája, a közép-európai közéleti és magánéleti válságjelenségek, úttévesztések és értelmiségi kilátástalanságok megformált verseskötete, az első szamizdat kiadású verseskötet. Először 1981-ben jelent meg illegálisan, szamizdatban, 940 példányban, szitanyomásban. Példányunk a mű három évvel későbbi, rendkívül ritka kiadása, mely a kolofon szerint Chicagóban készült. A szövegek előtt a költő kocsmapult előtt álló portréja. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21680.

Petri György: Örökhétfő.
Chicago, 1984. [Kiadó és nyomda nélkül]. 79 + [5] p.
Petri György (1943-2000) első verseskötetei 1974-ben jelentek meg, a következő évtől a szerző publikálási tilalom alá került. Örökhétfő című kötete pályájának alapvető fontosságú munkája, a közép-európai közéleti és magánéleti válságjelenségek, úttévesztések és értelmiségi kilátástalanságok megformált verseskötete, az első szamizdat kiadású verseskötet. Először 1981-ben jelent meg illegálisan, szamizdatban, 940 példányban, szitanyomásban. Példányunk a mű három évvel későbbi, rendkívül ritka kiadása, mely a kolofon szerint Chicagóban készült. A szövegek előtt a költő kocsmapult előtt álló portréja.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Ady Endre: Az új Hellász. [Karcolatok.] (Számozott.) Budapest, 1920. Amicus-kiadás (Hornyánszky Viktor ny.) 110 p. Egyetlen kiadás. A számozott, bibliofil kötet kolofonja: ,,Ady Endre jelen kiadásban megjelent műveit az Amicus kiadóvállalat megbízásából 1920 szeptemberében Hornyánszky Viktor királyi udvari könyvnyomdája nyomtatta. A címlapot, kötést és a kezdőbetűket Kozma Lajos tervezte. Készült 1400 számozott példány, legfinomabb antiqua papiroson. Az első huszonöt példány bőrkötést kapott. 1255. szám". Ady Endre korai publicisztikáit Kozma Lajos fametszetei kísérik. A szenvedélyes hangon megírt, elfogulatlanságra nemigen törekvő karcolatok 1901-1907 között keletkeztek. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
21681.

Ady Endre: Az új Hellász. [Karcolatok.] (Számozott.) Budapest, 1920. Amicus-kiadás (Hornyánszky Viktor ny.) 110 p. Egyetlen kiadás. A számozott, bibliofil kötet kolofonja: ,,Ady Endre jelen kiadásban megjelent műveit az Amicus kiadóvállalat megbízásából 1920 szeptemberében Hornyánszky Viktor királyi udvari könyvnyomdája nyomtatta. A címlapot, kötést és a kezdőbetűket Kozma Lajos tervezte. Készült 1400 számozott példány, legfinomabb antiqua papiroson. Az első huszonöt példány bőrkötést kapott. 1255. szám". Ady Endre korai publicisztikáit Kozma Lajos fametszetei kísérik. A szenvedélyes hangon megírt, elfogulatlanságra nemigen törekvő karcolatok 1901-1907 között keletkeztek.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Nyírő József: Az elszántak. A szerző, Nyirő József (1889-1953) erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Révai, 236+3 p. 1. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól.
21682.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Berlitz. Magyar nyelvkönyv. Az egyik szerző, Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, irodalomtörténész által Szekfű Gyula (1883-1955) történész részére DEDIKÁLT példány. London - Paris - Buenos Aires - Berlin - New York, 1931., Berlitz, VIII+207 p. 6. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
21683.

Rufpreis:
10 000 HUF

Dische - Enzenberger : Esterházy. Egy házy nyúl csodálatos élete. Michael Sowa képeivel. Esterházy Péter által DEDIKÁLT! Bp., Magvető. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21684.

Rufpreis:
8 000 HUF

Lisznyai Kálmán: Uj palócdalok. Pest, 1858, Lampel. XV l. (Liszt Ferenc tiszteletére írott vers), 292 l. Első kiadás! Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, gerinc sérült
21685.

Rufpreis:
6 000 HUF

Németh László: Bűn. Regény. A szerző, Németh László (1901-1975) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1954., Szépirodalmi, 339 p. 2. kiadás! Kiadói félvászon-kötések, kopott borítóval.
21686.

Rufpreis:
8 000 HUF

Nyirő József 8 kötete:. Bp., 1942-43. Révai.Kiadói félhalina-kötésben, általában jó állapotban, egyik sérült
21687.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF