Nyírő József: Az elszántak. A szerző, Nyirő József (1889-1953) erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Révai, 236+3 p. 1. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól.