Bücher: Religion

Zahl der Lose: 100

21368.

Rufpreis:
85 000 HUF
230,35
265,63

[Haller, Albrecht von (1708-1777)]: Haller Albertnek a Szent Írásban lévő igazságokról írott levelei. Fordíttattak Német Nyelvből Magyarra Szilágy Márton pataki professor által. A' Bernai 1780-dikbéli ki-adás szerént. Ezekhez járul Tillotsonnak ama túdós Kántuáriai Érseknek a' Keresztyén Vallásnak Méltóságáról írott prédikátziója, Anglia Nyelvből fordítva. Pozsonyban és Kassán, 1785., Füskuti Landerer Mihály költségén, 248+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval és gerinccel, hiányzó elülső szennylappal, a címlapon bélyegzéssel, foxing foltos lapokkal.
21369.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

21370.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Sacrosancti Concilii Tridentini Paulo III, Julio III, et Pio IV PP. MM. Celebrati Canones, & Decreta. Venetiis, 1757, Apud Nicolaum Pezzana, 8 sztl. lev.+ 462 p.+ 24 sztl. lev. Latin nyelven. Kartonált papírkötésben, viseltes borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, kissé hullámos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel (ifj. Pekár Imre 1888).
21371.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

21372.

Alexandre, [Noël] Natalis:
Commentarius Litteralis et Moralis in omnes Epistolas Sancti Pauli Apostoli, et in VII Epistolas Catholicas, 1-2.
Venetiis, 1772. Ex Typ Balleoniana. 339p, 200p. Egybe kötve, Néhány lap sarkkán sérülésekkel. Korabeli, aranyozott gerincű, kissé sérült egészbőr kötésben.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

21373.

Rufpreis:
12 000 HUF

Baranyi József: Konkordancia a Károli Bibliához. [Bp.], 1995, Veritas, VIII+1879 p. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborító. Számozott, 1914. számú példány.
21374.

Rufpreis:
12 000 HUF

21375.

Rufpreis:
10 000 HUF

[Döderlein, Johann Christoph (1745-1792)] D. Io. Christoph. Doederlein: Institutio theologi christiani in capitibus religionis theoreticis nostris temporibus accomodata. Pars prior. Norimbergae et Altorfi, 1791, Monath et Kussler, 1 (rézmetszetű címkép) t.+ XXII+568 p. Latin nyelven. Félbőr-kötésben, festett lapélekkel, viseltes borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az elülső szennylapon 1817-es, illetve 1853-as bejegyzésekkel.
21376.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Memoriale vitae sacerdotalis. A sacerdote gallicano dioecesis Lingonensis exule. Secunda editio aucta et emendata. Agriae [Eger], 1796, Typis episcopalibus, VII+(1)+351+(7) p. Latin nyelven. Egészbőr-kötésben, sérült gerinccel, a lapokon ázásnyomokkal.
21377.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Egyházi beszédek, mellyeket különféle alkalommal mondott 's kiadni készült Négyesi báró Szepesy Ignácz, néhai pécsi püspök... Kiadja Peitler Antal pécsmegyei püspöki titoknok 's cancellaria-igazgató. III. kötet. Pécsett, 1840, a' lyceum betűivel. 320 p. Korabeli kopottas félvászonkötésben, a könyvtest kiváló állapotban. Horváth Elemér: Karcok Budapest múltjából. Töredékek a gázvilágítás történetéből. A Mátyás-templom. Buda és Pest a kuruc idők alatt. A Belváros 1863-64-ben és ma. A biedermeier-kor Pest-Budán. Milyen volt Budapest ezer évvel ezelőtt és milyen lehet ezer év mulva. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Ny. 94 p. Kiadói papírkötésben.
21378.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

21379.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF