Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 93

vitéz Boksay Antal: A legendás vasmadár. [Ittebei Kiss József (1896-1918) I. világháborús vadászpilóta életrajza.] Bp., 1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 68 p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. A borító vitéz Pataky Ferenc festőművész munkája. Kiadói papírkötés.
19913.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Revol, [Joseph-Fortuné]: Histoire de l'armée francaise. 557 reproductions photographiques, 1 carte en 4 couleurs, 4 hors-texte en trichromie, 37 hors-texte en héliogravure dont 5 en deux tons. Paris, (1929). Librairie et Imprimerie Larousse. VIII + 308 p. + 42 t. (9 színes). Joseph-Fortuné Revol (1874-1973) francia generális gazdagon illusztrált hadtörténeti ismeretterjesztő munkája a francia hadászat húsz évszázadának történetét tekinti át, a gall időktől az első világháború utáni évtizedig, erős kitekintésekkel a hadtechnológia fejlődésének egyáltalán nem elhanyagolható társadalmi hatásaira. Az első előzéken könyvjegy az "Offert par le gouvernement de la République Francaise" (A Francia Köztársaság kormányának felajánlásából) szöveggel. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Szép példány.
19914.

Revol, [Joseph-Fortuné]: Histoire de l'armée francaise. 557 reproductions photographiques, 1 carte en 4 couleurs, 4 hors-texte en trichromie, 37 hors-texte en héliogravure dont 5 en deux tons.
Paris, (1929). Librairie et Imprimerie Larousse. VIII + 308 p. + 42 t. (9 színes).
Joseph-Fortuné Revol (1874-1973) francia generális gazdagon illusztrált hadtörténeti ismeretterjesztő munkája a francia hadászat húsz évszázadának történetét tekinti át, a gall időktől az első világháború utáni évtizedig, erős kitekintésekkel a hadtechnológia fejlődésének egyáltalán nem elhanyagolható társadalmi hatásaira. Az első előzéken könyvjegy az "Offert par le gouvernement de la République Francaise" (A Francia Köztársaság kormányának felajánlásából) szöveggel.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Szép példány.

Rufpreis:
12 000 HUF

Sebesfi László: Repülő hősök. A Repülő Ember 6. köt. Bp., 1942., Magyar Repülő Sajtóvállalat - Stádium (Stádium-ny.), 175+1 p. + 8 (fekete-fehér képtáblák) t. 2. kiadás. Sebesfi László: Repülőhősök cimü tanulmánya a tengelyrepülők küzdelmeit beszéli el. A német és olasz torpedóvetők, bombázók, rombolók és felderitők harcait írja meg a szerző a második világháborútól napjainkig. Mindenki, akit érdekel a második világháború legütőképesebb fegyverneme, sokat tanulhat a könyvből, amely a szórakoztatáson túl történelmi kútfő is s lapjain megelevenednek a kemény küzdelmek nehéz harcai." - írta a műről az Ujság c. politikai napilap (1943. február 24./19. évfolyam/44. szám). A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel.
19915.

Sebesfi László: Repülő hősök. A Repülő Ember 6. köt. Bp., 1942., Magyar Repülő Sajtóvállalat - Stádium (Stádium-ny.), 175+1 p. + 8 (fekete-fehér képtáblák) t. 2. kiadás.
Sebesfi László: Repülőhősök cimü tanulmánya a tengelyrepülők küzdelmeit beszéli el. A német és olasz torpedóvetők, bombázók, rombolók és felderitők harcait írja meg a szerző a második világháborútól napjainkig. Mindenki, akit érdekel a második világháború legütőképesebb fegyverneme, sokat tanulhat a könyvből, amely a szórakoztatáson túl történelmi kútfő is s lapjain megelevenednek a kemény küzdelmek nehéz harcai." - írta a műről az Ujság c. politikai napilap (1943. február 24./19. évfolyam/44. szám).
Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel.

Rufpreis:
10 000 HUF

Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, nyn.,1 (rézmetszetű csata térképvázlat) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev. + 6+56; +2+[57]-110 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; + 2+[111]-172 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; +2+46 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.;+2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; Hozzákötve: [Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (rézmetszetű címkép) t. +[18]+52 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány kisebb folttal, az utolsó munkában 6 lapon apró lapszéli szakadással, a 6. és 8. részben a csata térképvázlat metszete hiányzik. /  / Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, 1 (copper engraving battle plan) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev.+6+56; +2+[57]-110 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+ 2+[111]-172 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t ; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) ;+2+54 p.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.+2+46 p.; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.; Attached: [Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (copper engraving title page) t. +[18]+52 p. In German language. Half-linen-binding, two engraving battle plan missing, with some little spotties, and with very little damages on six pages in the last part.
19916.

Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, nyn.,1 (rézmetszetű csata térképvázlat) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev. + 6+56; +2+[57]-110 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; + 2+[111]-172 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; +2+46 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.;+2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.;
Hozzákötve:
[Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (rézmetszetű címkép) t. +[18]+52 p.
Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány kisebb folttal, az utolsó munkában 6 lapon apró lapszéli szakadással, a 6. és 8. részben a csata térképvázlat metszete hiányzik. /

/ Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758,
1 (copper engraving battle plan) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev.+6+56; +2+[57]-110 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+ 2+[111]-172 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t ; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) ;+2+54 p.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.+2+46 p.; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;
Attached:
[Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (copper engraving title page) t. +[18]+52 p.
In German language. Half-linen-binding, two engraving battle plan missing, with some little spotties, and with very little damages on six pages in the last part.

Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
150,00

[Oklevél] A Zrínyi Miklós Katonai Akadémia díszoklevele és emléklapja Fáy Ödön nyugalmazott vezérkari százados ötven éves szakmai tevékenysége elismerése alkalmából, vezérőrnagyi aláírással és akadémiai körbélyegzővel hitelesítve. (1994). Kelt: Budapesten, 1994. augusztus 22-én és 1994. szeptember 1-jén. Díszoklevelünk a M. Királyi Honvéd Hadiakadémián 1942-ben végzett Fáy Ödön repülőtiszt, nyugállományú vezérkari százados 50 éves oktatói tevékenységét ünnepli. A vezérkari százados a háború után Kanadába távozott, az emigráns katonai szaksajtó időről időre hírt adott oktatói tevékenységéről, illetve ismeretterjesztő előadásairól. Díszoklevelünkhöz csatlakozik a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia által kiadott Emléklap is, amely megköszöni Fáy András anyagi hozzájárulását a Zrínyi-emlékdíj megalapításához. Mindkét oklevél alján Szabó Miklós vezérőrnagy, akadémiaparancsnok hitelesítő aláírása, valamint az Akadémia körbélyegzője. Aranyozott bőr, illetve aranyozott, illusztrált műbőr mappában, az 1990 utáni magyar államcímerrel díszítve. Jó állapotú dokumentumok és mappa.
19917.

[Oklevél] A Zrínyi Miklós Katonai Akadémia díszoklevele és emléklapja Fáy Ödön nyugalmazott vezérkari százados ötven éves szakmai tevékenysége elismerése alkalmából, vezérőrnagyi aláírással és akadémiai körbélyegzővel hitelesítve. (1994).
Kelt: Budapesten, 1994. augusztus 22-én és 1994. szeptember 1-jén.
Díszoklevelünk a M. Királyi Honvéd Hadiakadémián 1942-ben végzett Fáy Ödön repülőtiszt, nyugállományú vezérkari százados 50 éves oktatói tevékenységét ünnepli. A vezérkari százados a háború után Kanadába távozott, az emigráns katonai szaksajtó időről időre hírt adott oktatói tevékenységéről, illetve ismeretterjesztő előadásairól. Díszoklevelünkhöz csatlakozik a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia által kiadott Emléklap is, amely megköszöni Fáy András anyagi hozzájárulását a Zrínyi-emlékdíj megalapításához. Mindkét oklevél alján Szabó Miklós vezérőrnagy, akadémiaparancsnok hitelesítő aláírása, valamint az Akadémia körbélyegzője.
Aranyozott bőr, illetve aranyozott, illusztrált műbőr mappában, az 1990 utáni magyar államcímerrel díszítve. Jó állapotú dokumentumok és mappa.

Rufpreis:
12 000 HUF

Simonsits Attila - vitéz Kövendy Károly: Harcunk... 1920-1945. DEDIKÁLT Kövendy Károly által! Toronto, 1975. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, első lap kijár, egy lap hiányzik (127/128), kopottas állapotban.
19918.

Rufpreis:
10 000 HUF

Móricz Pál: A magyar királyi honvéd. 1868-1918. Bp., [1929], Athenaeum, 211+[1] p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19919.

Rufpreis:
8 000 HUF

Marjay Frigyes: Keresztes hadjárat 1941... Bp., [1941], Stádium, 319+[1] p.+ 100 t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Átkötött, modern félvászon-kötésben, helyenként kissé koszos, foltos lapokkal.
19920.

Rufpreis:
6 000 HUF

Veress D. Csaba: A balatoni csata. 1944. december 1. - 1945. március 30. Bp., 2000, Militaria, 367+[1] p. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19921.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rustow V.: Az 1870-71-ki porosz-francia háború. Pest, 1871, Ráth Mór. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19922.

Rufpreis:
4 000 HUF

Császári és Királyi Haditengerészet. A világ tengerein. Szerk.: Hideg István, Isztin Gyula. [Csehi], 2021, "IDEHAZA" - A Magyar Vidékért Egyesület, 317+2 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
19923.

Rufpreis:
4 000 HUF

Richard Lakowski: Deutsche U-Boote geheim 1935-1945. Mit 200 Dokumenten aus den Akten des Amtes Kriegsschiffbau. Königswinter, 2006, Siegler Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19924.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF