Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

Fekete István: Csí. Történetek állatokról és emberekről. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,1940., Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap-ny.), 244 p. 1. kiadás. Fekete István (1900-1970) író, vadászati író, elbeszélő klasszikus állattörténet-gyűjteménye először 1940-ben jelent meg. Ebben olvasható először az író "Vuk" címen ismert kisregénye, más állattörténetek (Csí, Hú, Kele) és emberi novellák (Lelkiismeret, Karácsonyest, Búcsúzás) kíséretében. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21730.

Fekete István: Csí. Történetek állatokról és emberekről. Mühlbeck Károly rajzaival.
Bp.,1940., Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap-ny.), 244 p. 1. kiadás.
Fekete István (1900-1970) író, vadászati író, elbeszélő klasszikus állattörténet-gyűjteménye először 1940-ben jelent meg. Ebben olvasható először az író "Vuk" címen ismert kisregénye, más állattörténetek (Csí, Hú, Kele) és emberi novellák (Lelkiismeret, Karácsonyest, Búcsúzás) kíséretében. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

Rufpreis:
5 000 HUF
18

Fáy András: Hulló virágok. A hon lelkes leányainak. Pest, 1861, Beimel J. és Kozma Vazul. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
21731.

Rufpreis:
5 000 HUF

Franz Bardon: Az igazi beavatás útja. Tanfolyam tíz fokozatban. Elmélet és gyakorlat. Ford.: Dubrovszky László. hn., 2005, Palotai. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
21732.

Rufpreis:
5 000 HUF

Scarron (Mikszáth Kálmán): Az apró gentry és a nép. Harmincz kis elbeszélés. Bp., 1884, Révai, [4]+198+[2] p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel
21733.

Rufpreis:
5 000 HUF

Az egyiptomi halottak könyve. Ani papirusza. Szerk.: Kárpáti Gábor Csaba. Egedi Barbara bevezető tanulmányával. Ford.: Bartos Fruzsina, Egedi Barbara. Bibliotheca Hermetica. Bp., 2022, Szenzár. Kiadói kartonált papírkötés.
21734.

Rufpreis:
5 000 HUF

Röhrig Géza: Éj. A szerző, Röhrig Géza (1967-) Kossuth-díjas színész (Oscar-díjas Saul fia címszerepe) író, költő, énekes által DEDIKÁLT példány!  Bp., 1999, Széphalom, 167 p. Kiadói papírkötés.
21735.

Röhrig Géza: Éj. A szerző, Röhrig Géza (1967-) Kossuth-díjas színész (Oscar-díjas Saul fia címszerepe) író, költő, énekes által DEDIKÁLT példány!
Bp., 1999, Széphalom, 167 p. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
5 000 HUF

Gyurcsány Ferenc: Útközben. A szerző, Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök által aláírt példány! Bp., 2005, Napvilág Kiadó. Kiadói papírkötés.
21736.

Rufpreis:
5 000 HUF

Horn Gyula: Cölöpök. A szerző, Horn Gyula (1932-2013) politikus, külügyminiszter, 1994 és 1998 között miniszterelnök által dedikált példány. Bp., 1992, Zenit Könyvek. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
21737.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mi ezen az úton maradunk. 1956-2002. Orbán Viktor (1963- ) miniszterelnök által DEDIKÁLT példány! (Bp., 2003), Art-Gra-Fon Bt., 56 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
21738.

Rufpreis:
5 000 HUF

Reményik Sándor: Atlantisz harangoz. Versek. ALÁÍRT! Bp., 1925, Magyar Irodalmi Társaság. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
21739.

Rufpreis:
5 000 HUF

Puskin, [Alekszandr Szergejevics]:  A bahcsiszeráji szökőkút. Szabó Lőrinc műfordítása Fülöp Zoltán és Márk Tivadar illusztrációival. (Számozott.) (Budapest), 1957. Magyar Helikon Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 41 + [3] p. + 8 t. (színes, ebből 3 dupla oldalas). Egyetlen illusztrált kiadás. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "A szöveget Szabó Lőrinc válogatott műfordításai című kötet alapján közöljük. Könyvünkben az Állami Operaház előadásainak Fülöp Zoltán által tervezett színpadképeit és Márk Tivadar kosztümterveit használtuk fel illusztrációként. Nyomatott a Kossuth nyomdában Garamond kurzív betűkkel, 120-gr-os offset papíron. Megjelent 5000 példányban, ebből 500 példány számozva. Ez a könyv a 15. számú példány". Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21740.

Puskin, [Alekszandr Szergejevics]: A bahcsiszeráji szökőkút. Szabó Lőrinc műfordítása Fülöp Zoltán és Márk Tivadar illusztrációival. (Számozott.)
(Budapest), 1957. Magyar Helikon Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 41 + [3] p. + 8 t. (színes, ebből 3 dupla oldalas). Egyetlen illusztrált kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "A szöveget Szabó Lőrinc válogatott műfordításai című kötet alapján közöljük. Könyvünkben az Állami Operaház előadásainak Fülöp Zoltán által tervezett színpadképeit és Márk Tivadar kosztümterveit használtuk fel illusztrációként. Nyomatott a Kossuth nyomdában Garamond kurzív betűkkel, 120-gr-os offset papíron. Megjelent 5000 példányban, ebből 500 példány számozva. Ez a könyv a 15. számú példány".

Rufpreis:
5 000 HUF

Jankovics Marcell 80. Útravaló gondolatok Jankovics Marcelltől. Beszélgetőtárs: Kurucz Éva. [Somorja], 2021, Méry Ratio. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21741.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF