Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 107

Ausztria(?) 1900 k. "Idős hölgy balra néző portéja" egyoldalas bronz plakett. Szign.: E.v.H. (89x67mm) T:AU Austria (?) cca 1900. "Portrait of an old lady looking left" one-sided bronze plaque.: E.v.H. (89x67mm) C:AU
32884.

Ausztria(?) 1900 k. "Idős hölgy balra néző portéja" egyoldalas bronz plakett. Szign.: E.v.H. (89x67mm) T:AU
Austria (?) cca 1900. "Portrait of an old lady looking left" one-sided bronze plaque.: E.v.H. (89x67mm) C:AU

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

32885.

Amerikai Egyesült Államok 1851. "Kossuth Lajos" egyoldalas bronz emlékérem, hátoldalán "COPIE" jelzéssel (42mm) T:XF
USA 1851. "Louis Kossuth" one-sided bronze commemorative medallion with "COPIE" mark on the back (42m) C:XF

Rufpreis:
2 000 HUF

Ausztria / Bécs 1892. "Joseph Wenzel Radetzky gróf tábornagy emlékmű felavatásának emlékére" ezüstözött bronz emlék medál füllel (37,5mm) T:VF, patina, ezüstözés lekopott Austria / Wien 1892. "To commemorate the inauguration of the memorial monument to Count General Joseph Wenzel Radetzky" silver plated bronze commemorative medal with eark (37,5mm) C:VF, patina, silver plating worn off
32886.

Ausztria / Bécs 1892. "Joseph Wenzel Radetzky gróf tábornagy emlékmű felavatásának emlékére" ezüstözött bronz emlék medál füllel (37,5mm) T:VF, patina, ezüstözés lekopott
Austria / Wien 1892. "To commemorate the inauguration of the memorial monument to Count General Joseph Wenzel Radetzky" silver plated bronze commemorative medal with eark (37,5mm) C:VF, patina, silver plating worn off

Rufpreis:
3 000 HUF

Ausztria 1767. "IMP. HU. BO. REG M. THERES D.G.R. / DEO CONSERVATORI AUGUSTAE" kétoldalas Ag emlékérem Mária Terézia felgyógyulásának emlékére (1,85g/21,5mm) T:VF, patina, hullámos lemez, lyukasztott Austria 1767. "IMP. HU. BO. REG M. THERES D.G.R. / DEO CONSERVATORI AUGUSTAE" two-sided Ag commemorative medallion for the recovery of Maria Theresia (1,85g/21,5mm) C:XF,VF, patina, wavy coin, holed
32887.

Ausztria 1767. "IMP. HU. BO. REG M. THERES D.G.R. / DEO CONSERVATORI AUGUSTAE" kétoldalas Ag emlékérem Mária Terézia felgyógyulásának emlékére (1,85g/21,5mm) T:VF, patina, hullámos lemez, lyukasztott
Austria 1767. "IMP. HU. BO. REG M. THERES D.G.R. / DEO CONSERVATORI AUGUSTAE" two-sided Ag commemorative medallion for the recovery of Maria Theresia (1,85g/21,5mm) C:XF,VF, patina, wavy coin, holed

Rufpreis:
8 000 HUF

Ausztria 1834. "Andreas Liber báró orvostudományban elért sikereinek 50. évfordulójára" "ANDREAS LIBER BARO DE STIFFT - I. D. BOEHM. F. / LAVREAM SEMISECVLAREM CELEBRAT ORDO MEDICORVM VINDOBONENSIVM MDCCCXXXIV - NAT. 29 NOV. 1760 FROM 21 AVG. 1784" bronz, kétoldalas, vert emlékérem. Szign.: Josef Daniel Boehm (51,5mm) T:XF ph.  Austria 1834. "50th Anniversary of Andreas Liber Baro de Stifft" "ANDREAS LIBER BARO DE STIFFT - I. D. BOEHM. F. / LAVREAM SEMISECVLAREM CELEBRAT ORDO MEDICORVM VINDOBONENSIVM MDCCCXXXIV - NAT. 29 NOV. 1760 FROM 21 AVG. 1784" bronze, double-sided, struck commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (51,5mm) C:XF edge error
32888.

Ausztria 1834. "Andreas Liber báró orvostudományban elért sikereinek 50. évfordulójára" "ANDREAS LIBER BARO DE STIFFT - I. D. BOEHM. F. / LAVREAM SEMISECVLAREM CELEBRAT ORDO MEDICORVM VINDOBONENSIVM MDCCCXXXIV - NAT. 29 NOV. 1760 FROM 21 AVG. 1784" bronz, kétoldalas, vert emlékérem. Szign.: Josef Daniel Boehm (51,5mm) T:XF ph.

Austria 1834. "50th Anniversary of Andreas Liber Baro de Stifft" "ANDREAS LIBER BARO DE STIFFT - I. D. BOEHM. F. / LAVREAM SEMISECVLAREM CELEBRAT ORDO MEDICORVM VINDOBONENSIVM MDCCCXXXIV - NAT. 29 NOV. 1760 FROM 21 AVG. 1784" bronze, double-sided, struck commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (51,5mm) C:XF edge error

Rufpreis:
10 000 HUF

Ausztria 1889. "Rudolf koronaherceg temetésére" kétoldalas Cu emlékzseton füllel "RUDOLPH FRANZ KARL JOSEPH KRONPR. V. OESTERREICH / GEB. D. 21. AUG. 1858. GEST. D. 30. JAN. 1889" (26mm) T:F ph. Austria 1889. "For the Funeral of Rudolf, Crown Prince of Austria" Cu jeton with ear "RUDOLPH FRANZ KARL JOSEPH KRONPR. V. OESTERREICH / GEB. D. 21. AUG. 1858. GEST. D. 30. JAN. 1889" (26mm) C:F edge error
32889.

Rufpreis:
1 000 HUF

Ausztria 1934. "Dem Fortschritte - Die Niederösterreiches Landes-Landwirtschaftskammer (A haladásért - Alsó-Ausztriai Állami Mezőgazdasági Kamara)" kétoldalas, ezüstözött bronz érdemérem, hátoldalán "1934" gravírozással (55mm) T:XF kopott ezüstözés Austria 1934. "Dem Fortschritte - Die Niederösterreiches Landes-Landwirtschaftskammer" double-sided, silvered bronze medal, with "1934" engrave on the back (55mm) C:XF worn silvering
32890.

Ausztria 1934. "Dem Fortschritte - Die Niederösterreiches Landes-Landwirtschaftskammer (A haladásért - Alsó-Ausztriai Állami Mezőgazdasági Kamara)" kétoldalas, ezüstözött bronz érdemérem, hátoldalán "1934" gravírozással (55mm) T:XF kopott ezüstözés
Austria 1934. "Dem Fortschritte - Die Niederösterreiches Landes-Landwirtschaftskammer" double-sided, silvered bronze medal, with "1934" engrave on the back (55mm) C:XF worn silvering

Rufpreis:
2 000 HUF

Ausztria 1954. "Olimpiai játékok 60. évfordulója" "CITIVS ALTIVS FORTIVS / 1894 -1954 OLYMPISCHE FESTWOCHEN 14 BIS 27 JUNI IM 3 JAHR DER XV OLYMPIADE" kétoldalas bronz emlékérem (60mm) Szign.: R.Schmidt T:AU patina Austria 1954. "60th anniversary of the Olympic Games" "CITIVS ALTIVS FORTIVS / 1894 -1954 OLYMPISCHE FESTWOCHEN 14 BIS 27 JUNI IM 3 JAHR DER XV OLYMPIADE" double-sided bronze medal (60mm) Sign.:R.Schmidt C:AU patina
32891.

Ausztria 1954. "Olimpiai játékok 60. évfordulója" "CITIVS ALTIVS FORTIVS / 1894 -1954 OLYMPISCHE FESTWOCHEN 14 BIS 27 JUNI IM 3 JAHR DER XV OLYMPIADE" kétoldalas bronz emlékérem (60mm) Szign.: R.Schmidt T:AU patina
Austria 1954. "60th anniversary of the Olympic Games" "CITIVS ALTIVS FORTIVS / 1894 -1954 OLYMPISCHE FESTWOCHEN 14 BIS 27 JUNI IM 3 JAHR DER XV OLYMPIADE" double-sided bronze medal (60mm) Sign.:R.Schmidt C:AU patina

Rufpreis:
3 000 HUF

32892.

Ausztria DN egyoldalas törpés - gémes bronz plakett. Szign.: Franz Xaver Pawlik (32x40mm) T:AU
Austria ND one-sided bronze plaque. Sign.: Franz Xaver Pawlik (32x40mm) C:AU

Rufpreis:
10 000 HUF

Brazília 1954. "A Páteo do Colégio alapításának 400. évfordulója emlékére" kétoldalas aranyozott bronz emlékérem eredeti dísztokban. Szign.: Olimpica. "Conduzindo suas Bandeiras, S?o Paulo vergou a Tordesillas - Páteo do Colégio - 1554 / Sao Paulo, Brasil" (69mm) T:AU Brazil 1954. "In commemoration of the 400th anniversary of the founding of the Páteo do Colégio" double-sided gilded bronze commemorative medal in original case. Sign: Olimpica. "Conduzindo suas Bandeiras, Sao Paulo vergou a Tordesillas - Páteo do Colégio - 1554 / S?o Paulo, Brasil" (69mm) C:AU
32893.

Brazília 1954. "A Páteo do Colégio alapításának 400. évfordulója emlékére" kétoldalas aranyozott bronz emlékérem eredeti dísztokban. Szign.: Olimpica. "Conduzindo suas Bandeiras, S?o Paulo vergou a Tordesillas - Páteo do Colégio - 1554 / Sao Paulo, Brasil" (69mm) T:AU
Brazil 1954. "In commemoration of the 400th anniversary of the founding of the Páteo do Colégio" double-sided gilded bronze commemorative medal in original case. Sign: Olimpica. "Conduzindo suas Bandeiras, Sao Paulo vergou a Tordesillas - Páteo do Colégio - 1554 / S?o Paulo, Brasil" (69mm) C:AU

Rufpreis:
3 000 HUF

Bulgária 1981. "48. Nemzetközi Öntödei Kongresszus - Várna / Bulgária 1981 681" kétoldalas, ezüstpatinázott bronz emlékérem (60mm) T:XF Bulgaria 1981. "Congres International de Fonderie - Varna / Bulgarie 1981 681" two-sided, silver-plated bronze commemorative medallion (60mm) C:XF
32894.

Bulgária 1981. "48. Nemzetközi Öntödei Kongresszus - Várna / Bulgária 1981 681" kétoldalas, ezüstpatinázott bronz emlékérem (60mm) T:XF
Bulgaria 1981. "Congres International de Fonderie - Varna / Bulgarie 1981 681" two-sided, silver-plated bronze commemorative medallion (60mm) C:XF

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Bulgária DN "Szabadság-emlékmű, a Shipka-csúcs" aranyozott bronz emlékérem (50mm) T:XF Bulgaria ND "Freedom Monument, Shipka Peak" gilt bronze medallion (50mm) C:XF
32895.

Bulgária DN "Szabadság-emlékmű, a Shipka-csúcs" aranyozott bronz emlékérem (50mm) T:XF
Bulgaria ND "Freedom Monument, Shipka Peak" gilt bronze medallion (50mm) C:XF

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF