Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 107

Csehszlovákia 1955. "Mezinárodni Modelárská Soutěž - ČŠR 1955 (Nemzetközi Modellverseny - Csehszlovák Köztársaság, 1955)" ezüstözött bronz díjérem eredeti tokban, hátoldalán "II. místo kategorie: Modely motorové upoutané trysky (II. hely, motorral lekötött sugárhajtású modellek kategóriában)" gravírozással (60mm) T:XF Czechoslovakia 1955. "Mezinárodni Modelárská Soutěž - ČŠR 1955 (International Modeling Competition - Czechoslovak Republic 1955)" silvered bronze award medal in original case, with "II. místo kategorie: Modely motorové upoutané trysky (2nd place in the category: Motor-tethered jet models)" engrave on the back (60mm) C:XF
32896.

Csehszlovákia 1955. "Mezinárodni Modelárská Soutěž - ČŠR 1955 (Nemzetközi Modellverseny - Csehszlovák Köztársaság, 1955)" ezüstözött bronz díjérem eredeti tokban, hátoldalán "II. místo kategorie: Modely motorové upoutané trysky (II. hely, motorral lekötött sugárhajtású modellek kategóriában)" gravírozással (60mm) T:XF
Czechoslovakia 1955. "Mezinárodni Modelárská Soutěž - ČŠR 1955 (International Modeling Competition - Czechoslovak Republic 1955)" silvered bronze award medal in original case, with "II. místo kategorie: Modely motorové upoutané trysky (2nd place in the category: Motor-tethered jet models)" engrave on the back (60mm) C:XF

Rufpreis:
2 400 HUF

Csehszlovákia 1970. "Národní Kulturní Památka - Tábor / 1420-1970 - Z odkazu dějin" kétoldalas bronz emlékplakett Tábor város alapításának 550. évfordulója alkalmából, eredeti tokban. Szign.: Palavsky (61x78mm) T:UNC Czechoslovakia 1970. "Národní Kulturní Památka - Tábor / 1420-1970 - Z odkazu dějin" double-sided bronze commemorative plaque on the occasion of the 550th anniversary of the founding of the town of Tábor, in original case. Signed: Palavsky (61x78mm) C:UNC
32897.

Csehszlovákia 1970. "Národní Kulturní Památka - Tábor / 1420-1970 - Z odkazu dějin" kétoldalas bronz emlékplakett Tábor város alapításának 550. évfordulója alkalmából, eredeti tokban. Szign.: Palavsky (61x78mm) T:UNC
Czechoslovakia 1970. "Národní Kulturní Památka - Tábor / 1420-1970 - Z odkazu dějin" double-sided bronze commemorative plaque on the occasion of the 550th anniversary of the founding of the town of Tábor, in original case. Signed: Palavsky (61x78mm) C:UNC

Rufpreis:
2 000 HUF

Csehszlovákia 1978. "Érme és Érem Múzeum / 650 éves a Körmöcbányai Verde" kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem plombált tokban. Szign.: "C. I. Fodor" (38mm) T:PP, patina Czechoslovakia 1978. "Múzeum Mincí A Medaili / 650 Rokov Mesta Kremnice 1328-1978" two-sided, silver-plated bronze medallion in a sealed plastic case. Sign.: "C. I. Fodor" (38mm) C:PP, patina
32898.

Csehszlovákia 1978. "Érme és Érem Múzeum / 650 éves a Körmöcbányai Verde" kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem plombált tokban. Szign.: "C. I. Fodor" (38mm) T:PP, patina
Czechoslovakia 1978. "Múzeum Mincí A Medaili / 650 Rokov Mesta Kremnice 1328-1978" two-sided, silver-plated bronze medallion in a sealed plastic case. Sign.: "C. I. Fodor" (38mm) C:PP, patina

Rufpreis:
4 000 HUF

Csehszlovákia DN "Csehszlovák-Szír Barátsági Ünnepek - 40" egyoldalas bronz emlékérem. Szign.: "J. ÖERNAJ" (60mm) T:XF Czechslovakia ND "JRD Czechoslovensko Syrskeho Priatelstva Svodín - 40" one-sided bronze commemorative medallion. Sign.: "J. ÖERNAJ" (60mm) C:XF
32899.

Csehszlovákia DN "Csehszlovák-Szír Barátsági Ünnepek - 40" egyoldalas bronz emlékérem. Szign.: "J. ÖERNAJ" (60mm) T:XF
Czechslovakia ND "JRD Czechoslovensko Syrskeho Priatelstva Svodín - 40" one-sided bronze commemorative medallion. Sign.: "J. ÖERNAJ" (60mm) C:XF

Rufpreis:
3 000 HUF

Csehszlovákia DN "Mezinárodní Veletrh (Nemzetközi Mérnöki Vásár) - Brno - Československo" egyoldalas bronz emlékérem (80mm) T:XF
32900.

Rufpreis:
3 000 HUF

Franciaország 1889. "LES TRAVAUX ONT COMMENCÉ LE 27 JANV. 1887 LE MONUMENT A ÉTÉ INAUGURÉ LE 6 MAI 1889 - INVALIDES 105 NOT DAME 66 COLOGNE 159 OPERA 56 G. PYRAMIDE 146 PANTHEON 83 S. PIERRE132 ARC DE TRIOMPHE 45 ROUEN 150 OBELISQUE WASHINGTON 169 TOUR EIFFEL 300 / SOUVENIR DE MON ASCENSION AU 1ER ETAGE DE LA TOUR EIFFEL 1889 - USINE METALLURGIQUE PARISIENNE" kétoldalas, bronz, vert emlékérem. Szign.: L. Trotin (42,5mm) T:AU  France 1889. "LES TRAVAUX ONT COMMENCÉ LE 27 JANV. 1887 LE MONUMENT A ÉTÉ INAUGURÉ LE 6 MAI 1889 - INVALIDES 105 NOT DAME 66 COLOGNE 159 OPERA 56 G. PYRAMIDE 146 PANTHEON 83 S. PIERRE132 ARC DE TRIOMPHE 45 ROUEN 150 OBELISQUE WASHINGTON 169 TOUR EIFFEL 300 / SOUVENIR DE MON ASCENSION AU 1ER ETAGE DE LA TOUR EIFFEL 1889 - USINE METALLURGIQUE PARISIENNE" double-sided, bronze, struck medallion. Sign: L. Trotin. (42,5mm) C:AU
32901.

Franciaország 1889. "LES TRAVAUX ONT COMMENCÉ LE 27 JANV. 1887 LE MONUMENT A ÉTÉ INAUGURÉ LE 6 MAI 1889 - INVALIDES 105 NOT DAME 66 COLOGNE 159 OPERA 56 G. PYRAMIDE 146 PANTHEON 83 S. PIERRE132 ARC DE TRIOMPHE 45 ROUEN 150 OBELISQUE WASHINGTON 169 TOUR EIFFEL 300 / SOUVENIR DE MON ASCENSION AU 1ER ETAGE DE LA TOUR EIFFEL 1889 - USINE METALLURGIQUE PARISIENNE" kétoldalas, bronz, vert emlékérem. Szign.: L. Trotin (42,5mm) T:AU

France 1889. "LES TRAVAUX ONT COMMENCÉ LE 27 JANV. 1887 LE MONUMENT A ÉTÉ INAUGURÉ LE 6 MAI 1889 - INVALIDES 105 NOT DAME 66 COLOGNE 159 OPERA 56 G. PYRAMIDE 146 PANTHEON 83 S. PIERRE132 ARC DE TRIOMPHE 45 ROUEN 150 OBELISQUE WASHINGTON 169 TOUR EIFFEL 300 / SOUVENIR DE MON ASCENSION AU 1ER ETAGE DE LA TOUR EIFFEL 1889 - USINE METALLURGIQUE PARISIENNE" double-sided, bronze, struck medallion. Sign: L. Trotin. (42,5mm) C:AU

Rufpreis:
10 000 HUF

Franciaország 1900. "Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900" kétoldalas bronz emlékérem, adományozva "J. VERESS" számára, peremén "BRONZE" beütéssel. Eredeti, bár hiányos, sérült tokban. Szign.: J. C. Chaplain (63mm) T:UNC,AU France 1900. "Republic of France / International Exposition Paris 1900" bronze commemorative medallion, awarded to "J. VERESS", with "BRONZE" hallmark on the edge, in original but damaged award case. "REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE". Sign.: J. C. Chaplain (63mm) C:AU
32902.

Rufpreis:
46 000 HUF
124,66
143,75

Franciaország 1900 k. "Quand tout change pour toi la nature est la méme - Et le méme Soleil se leve sur tes jours (Amikor minden megváltozik számodra, a természet ugyanaz marad - És ugyanaz a Nap kel fel a napjaidon)" kétoldalas bronz emlékplakett. Szign.: G. Dupre (50x64mm) T:XF France cca 1900. "Quand tout change pour toi la nature est la méme - Et le méme Soleil se leve sur tes jours (When everything changes for you, nature remains the same - And the same Sun rises on your days)" double-sided bronze commemorative plaque. Signed: G. Dupre (50x64mm) C:XF
32903.

Franciaország 1900 k. "Quand tout change pour toi la nature est la méme - Et le méme Soleil se leve sur tes jours (Amikor minden megváltozik számodra, a természet ugyanaz marad - És ugyanaz a Nap kel fel a napjaidon)" kétoldalas bronz emlékplakett. Szign.: G. Dupre (50x64mm) T:XF
France cca 1900. "Quand tout change pour toi la nature est la méme - Et le méme Soleil se leve sur tes jours (When everything changes for you, nature remains the same - And the same Sun rises on your days)" double-sided bronze commemorative plaque. Signed: G. Dupre (50x64mm) C:XF

Rufpreis:
2 000 HUF

Franciaország 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (Általános Munkaszövetség - 70. évforduló 1895-1965)" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "BRONZE" jelzéssel, eredeti dísztokban (78mm) T:AU France 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (General Confederation of Labor - 70th Anniversary 1895-1965)" double-sided bronze commemorative medal, marked "BRONZE" on the edge, in original decorative case (78mm) T:AU
32904.

Franciaország 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (Általános Munkaszövetség - 70. évforduló 1895-1965)" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "BRONZE" jelzéssel, eredeti dísztokban (78mm) T:AU
France 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (General Confederation of Labor - 70th Anniversary 1895-1965)" double-sided bronze commemorative medal, marked "BRONZE" on the edge, in original decorative case (78mm) T:AU

Rufpreis:
3 000 HUF

Franciaország 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (Általános Munkaszövetség - 70. évforduló 1895-1965)" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "BRONZE" jelzéssel, sérült műanyag tokban tokban (38mm) T:AU France 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (General Confederation of Labor - 70th Anniversary 1895-1965)" double-sided bronze commemorative medal, in damaged plastic case (38mm) T:AU
32905.

Franciaország 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (Általános Munkaszövetség - 70. évforduló 1895-1965)" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "BRONZE" jelzéssel, sérült műanyag tokban tokban (38mm) T:AU
France 1965. Confederation Générale du Travail - Soixante-Dixiéme Anniversaire 1865-1965 (General Confederation of Labor - 70th Anniversary 1895-1965)" double-sided bronze commemorative medal, in damaged plastic case (38mm) T:AU

Rufpreis:
2 000 HUF

32906.

Franciaország 1975. "30éme anniversaire de la FSM - 1945 Paris 1975 / Federation - Syndicale - Mondiale" kétoldalas bronz emlékérem a Szakszervezeti Világkongresszus 30. évfordulójának alkalmából. Szign.: Šindelař (60mm) T:AU
France 1975. "30éme anniversaire de la FSM - 1945 Paris 1975 / Federation - Syndicale - Mondiale" double-sided bronze commemorative medal on the occasion of the 30th anniversary of the World Trade Union Congress. Sign: Šindelař (60mm) C:AU

Rufpreis:
2 000 HUF

32907.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF