Frigyes László: Házi vegyészet. 200 recept közszükségleti cikkek házi előállítására és pótlására. Összeáll.: - - . Bp., [1921], Magyar Könyvkiadó, (Heller K. és Társa-ny.), 96 p. Második, átdolgozott kiadás. A borító Bardócz Árpád munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval, foltos.
Göldi A. Emil - Gorka Sándor: A rovarok szerepe a betegségek előidézésében és terjesztésében. Átdolgozta, kiegészítette és új magyarázó képekkel ellátta: Dr. Gorka Sándor. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XCIII. Bp., 1925, Kir. M. Természettudományi Társulat, 8+280 p. Kiadói szecessziós, illusztrált félvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
Kohlrausch, F.: Praktische Physik. I-II. Verlag: Teubner, Leipzig 1950. 544p. 570p. Kiadói félvászon kötésben. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke névbejegyzésével.
Dr. Szántó Frigyes: Belorvostan. Rövid tankönyv orvostanhallgatók és orvosok részére. Diagnostika - Pathologia - Therapia. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötésben, címoldalon bejegyzéssel és bélyegzővel.
Ratzel Frigyes: A föld és az ember. Anthropo-geographia vagy a földrajz történeti alkalmazásának alapvonalai. Ford.: Simonyi Jenő. Bp., 1887, MTA, XX+623 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Annalen des K. K. Naturhistorischen Hofmuseums, 7 füzet. Wien, 1900, Alfred Hölder. Német nyelven. Kiadói papírkötés, változó állapotban, sérülésekkel, intézményi bélyegzőkkel.