Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 438

19745.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19746.

Rufpreis:
2 000 HUF

A világ népeinek mítoszai I-II. Orosz nyelvű kiadás. 1980. Kiadói egészvászon kötés, jó állaptoban.
19747.

Rufpreis:
2 000 HUF

Aczél Endre: Acélsodrony. Ötvenes évek I. 1950-1954. DEDIKÁLT László György erdélyi író részére! 2014, Park Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19748.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

19749.

Rufpreis:
2 400 HUF

Erdélyi István: Pannoniai húsvét. Sorsdöntő történelmi napok 9. DEDIKÁLT! Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19750.

Rufpreis:
2 400 HUF

Wenzel Gusztáv:  A turíni békekötés 1381. Pest, 1862. Emich Gusztáv ny. [2] + 124 p. Egyetlen kiadás. Wenzel Gusztáv (1812-1891) jogász, történetíró kötete az Anjou-házból való I. (Nagy) Lajos itáliai hadjáratait lezáró 1381. évi torinói béke körülményeit elemzi, illetve a kapcsolódó latin okmányokat adja közre. Az Anjou-dinasztia oldalága által birtokolt nápolyi trón öröklésének kérdésében kialakult konfliktus miatt 1347-ben I. (Nagy) Lajos bekapcsolódott a dél-itáliai konfliktusba. A több szakaszból álló konfliktus 1351-ben és 1358-ban kiújult. A genovai-nápolyi-magyar szövetség és a Velencei Köztársaság közötti háborúságra végül csak 1381-ben került békepecsét, az úgynevezett torinói béke keretében. A békeszerződésben Velence elismerte a magyar korona Dalmácia feletti jogait, Cattaro városát átadta Nagy Lajosnak, illetve némi adófizetésre is kötelezte magát. Kötetünk zömét a terjedelmes békeokmány latin átirata tölti ki, melyet a későbbi békeokmányok szövege követ. A címlapon és a hátsó előzéken régi gyűjteményi bélyegzés, a címlap verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve. (Különnyomat a Történelmi Tár XI. kötetéből.) Enyhén sérült korabeli félvászon kötésben, az enyhén kopott első kötéstáblán kézi címfeliratozás, a gerincen címke. Körülvágatlan, jó példány.
19751.

Wenzel Gusztáv: A turíni békekötés 1381.
Pest, 1862. Emich Gusztáv ny. [2] + 124 p. Egyetlen kiadás.
Wenzel Gusztáv (1812-1891) jogász, történetíró kötete az Anjou-házból való I. (Nagy) Lajos itáliai hadjáratait lezáró 1381. évi torinói béke körülményeit elemzi, illetve a kapcsolódó latin okmányokat adja közre. Az Anjou-dinasztia oldalága által birtokolt nápolyi trón öröklésének kérdésében kialakult konfliktus miatt 1347-ben I. (Nagy) Lajos bekapcsolódott a dél-itáliai konfliktusba. A több szakaszból álló konfliktus 1351-ben és 1358-ban kiújult. A genovai-nápolyi-magyar szövetség és a Velencei Köztársaság közötti háborúságra végül csak 1381-ben került békepecsét, az úgynevezett torinói béke keretében. A békeszerződésben Velence elismerte a magyar korona Dalmácia feletti jogait, Cattaro városát átadta Nagy Lajosnak, illetve némi adófizetésre is kötelezte magát. Kötetünk zömét a terjedelmes békeokmány latin átirata tölti ki, melyet a későbbi békeokmányok szövege követ.
A címlapon és a hátsó előzéken régi gyűjteményi bélyegzés, a címlap verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve.
(Különnyomat a Történelmi Tár XI. kötetéből.)
Enyhén sérült korabeli félvászon kötésben, az enyhén kopott első kötéstáblán kézi címfeliratozás, a gerincen címke. Körülvágatlan, jó példány.

Rufpreis:
1 800 HUF

A Magyar Királyi Országos Levéltár Diplomatikai Osztályában őrzött pecsétek mutatója. 12 fénynyomatú táblával. Budapest, 1889. Országos Levéltár - Athenaeum Rt. ny. 38 p. + 12 t. Egyetlen kiadás. A címlapon, a belív néhány oldalán és néhány táblán régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Könyvtári duplum. Poss.: M. Kir. Igazságügyi Ministerium könyvtára; Pesterzsébeti Múzeum gyűjteménye. Kissé sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen és az első kötéstáblán egykori katalóguscímkékkel.
19752.

A Magyar Királyi Országos Levéltár Diplomatikai Osztályában őrzött pecsétek mutatója. 12 fénynyomatú táblával.
Budapest, 1889. Országos Levéltár - Athenaeum Rt. ny. 38 p. + 12 t. Egyetlen kiadás.
A címlapon, a belív néhány oldalán és néhány táblán régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Könyvtári duplum.
Poss.: M. Kir. Igazságügyi Ministerium könyvtára; Pesterzsébeti Múzeum gyűjteménye.
Kissé sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen és az első kötéstáblán egykori katalóguscímkékkel.

Rufpreis:
1 800 HUF

Galla Ferenc:  Marnavics Tomkó János boszniai püspök magyar vonatkozásai. (Dedikált.) Budapest, 1940. Római Magyar Történetkutató Intézet - Római Magyar Pápai Egyházi Intézet (Stephaneum ny.) 261 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Igaz tisztelettel: Galla F." Galla Ferenc (1888-1977) római katolikus pap, egyháztörténész, egyetemi tanár. Marnavics Tomkó János (1580-1639) boszniai püspökről írt életrajzi monográfiája megemlíti ugyan a püspök nevezetes bullahamisítását, de a mű fókuszában korántsem a bullahamisítás vétsége, hanem a püspök szervező tevékenysége áll. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban.
19753.

Galla Ferenc: Marnavics Tomkó János boszniai püspök magyar vonatkozásai. (Dedikált.)
Budapest, 1940. Római Magyar Történetkutató Intézet - Római Magyar Pápai Egyházi Intézet (Stephaneum ny.) 261 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Igaz tisztelettel: Galla F." Galla Ferenc (1888-1977) római katolikus pap, egyháztörténész, egyetemi tanár. Marnavics Tomkó János (1580-1639) boszniai püspökről írt életrajzi monográfiája megemlíti ugyan a püspök nevezetes bullahamisítását, de a mű fókuszában korántsem a bullahamisítás vétsége, hanem a püspök szervező tevékenysége áll.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult.
Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban.

Rufpreis:
1 800 HUF

19754.

Rufpreis:
2 400 HUF

19755.

Rufpreis:
2 400 HUF

19756.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF