Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 438

Révay József: Séták a római Magyarországon. Bp., 1965, Kozmosz Könyvek, 228+(8) p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kissé dohos.
19973.

Rufpreis:
800 HUF

Evelyn Klengel-Brandt: Utazás az ókori Babilónba. Ford.: Tarnói Judit. Bp., 1973, Corvina, 255+(1) p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés.
19974.

Rufpreis:
800 HUF

Várnai Ferenc: A maoizmus a nemzetközi kommunista mozgalom ellen. Bp., 1980, Kossuth, 124+(4) p. Kiadói papírkötés.
19975.

Rufpreis:
800 HUF

19976.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

[Folyóirat] Huszonegyedik Század. Társadalomtudományi és szociálpolitikai röpiratok. Szerkeszti Aradi Victor. Megjelenik havonta egyszer. II. évfolyam, 12. szám. (1927. október hó) [Bukarest], Bucuresti, 1927. Tipografia Bica. 329-344 p. Aradi Viktor (1883-1937) geológus, szociológus, erdélyi közíró. A század elején Jászi Oszkár polgári radikális köreihez tartozott, a mindenkori kisebbségek jogait védte. Az első világháború előtt a román nemzetiségi törekvések történetét vizsgálta, később a torockói székelyek jogi küzdelmeiről írt. A kommunista szimpátiákkal bíró baloldali közírót számos alkalommal állították bíróság elé. A Jövő Társadalma címen 1926-ban indult társadalomelméleti lapját 1927-ben betiltotta a román ügyészség, lapját - a lapszámozás megtartása mellett - Huszonegyedik század címen indította újra. A lapszámok cikkeinek többségét különféle álnevek alatt maga a szerkesztő írta, ennek megfelelően a Huszonegyedik Század az egyszemélyes folyóiratok számát gyarapítja. A tartalomból: K. A. Wittfogel: Mi történik Kínában? -- Trnowsky Sándor: Páneurópai útlevél -- Erdélyi Viktor: Politikai pörök. Széljegyzetek: Gazdasági problémáink. A történelmi materializmus. Fűzve, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
19977.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

19978.

Rufpreis:
200 HUF
0,54
0,63

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF