Ritszosz, Jannisz: Kis szvit piros dúrban. Fordította és az utószót írta Képes Géza. A fordító Képes Géza által DEDIKÁLT példány! Henri Matisse metszetnyomású rajzaival. (Budapest, 1984). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyoma). 1 t. (címkép) + [56] p. + 4 t. Egyetlen kiadás. Összesen 1000 példányban megjelent kötet A kötetet Szántó Tibor tervezte. Fűzve, Henri Matisse rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Az ókori irodalom kiskönyvtára 5 kötete: Claudianus Versei, Róma háborúi, A lenyírt hajú lány, Az írnok panasza, Anthia és Habrokomész. Kiadói kartonált papírkötésben
Sütő András: Színművek. (Káin és Ábel. A szuzai menyegző. Az álomkommandó.) A szerző, Sütő András (1927-2006) Herder- és Kossuth-díjas erdélyi magyar író által dedikált példány. Bp., 1992, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Jókai Anna: A mérleg nyelve II. köt. A szerző, Jókai Anna (1932-2017), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által dedikált példány. Bp., 2003, Széphalom Könyvműhely. Kiadói kartonált papírkötés.