Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 609

Staudt Géza: Az államosított budapesti színházak műsora 1949-1959. Adattár. Bp., 1959. Színháztudományi Intézet. 106 p.
21077.

Rufpreis:
3 000 HUF

Földes - Szakáts: A magyarországi színházak műsora 1961-1962. Adattár. Bp., 1963. Színháztudományi Intézet. 96p.
21078.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kincs Elek - Nagy Ferenc (szerk.): Új magyar nevelés. Bp., 1942, Mefhosz (Hungária-ny.), 269 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés,
21079.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bacskay Miklós: Magyar Gyárak és Iparvállalatok Címtára. 1906. május - 1907. április. Szerk. és kiadja: - - . Lőcse, 1906, Szepesvármegyei közigazgatási-ny. 685+(3) p. Félvászon-kötésben, viseltes, kopottas borítóval, a gerincen kisebb sérülésekkel, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel. (Ritka!)
21080.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

A magyar nyelv történeti-etimológiai szótára I-IV. köt. Főszerk.: Benkő Loránd. Bp., 1967-1984, Akadémiai Kiadó, 1142 p.; 1111 p.; 1230 p.; 493 p. Kiadói egészvászon kötés, szakadozott, sérült kiadói papír védőborítóban, de ezt leszámítva belül jó állapotban.
21082.

Rufpreis:
23 000 HUF
62,33
71,88

Jókai Mór Művei. Centenáriumi kiadás 1-17,19-50 kötet. Bp., 1925-1928., Franklin-Társulat-Révai. Kiadói dúsan aranyozott gerincű, Jókai arcképével illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, a gerinceken kisebb sérülésekkel, valamint 3 sérült gerinccel,
21083.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Kolligátum, 5 mű egy kötetben: Bosnyák Zoltán: Fővárosunk elzsidósodása. Méhely Lajos előszavával. Bp., 1935, Held János-ny., 64 p. Első kiadás. + Elvi kérdések. Székfoglaló előadás a budapesti evangélikus gimnáziumban 1936 május 9-én. H.n., é.n., ny.n., 16 p. + White, E. G.: Krisztus szenvedései az emberiség megváltásáért. Bp., 1918, Vallásos Iratok Nemzetközi Kiadóhivatala, 32 p. + Ismeretlen vallási témájú mű töredéke, 3-30 p. + Carey, [William] Vilmos: Az indiai missziók előörse. Ford.: Szabó Zsigmond. Bp., é.n., Londoni Traktátus-Társulat, 36 p. Félvászon-kötésben.
21084.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Velde, Karl Franz van der: Schriften von C. F. van der Velde. Band 1-25. Dritte, verbesserte Auflage. [Teljes mű, 11 kötetbe kötve.] [Drezda] Dresden, 1824-1827. In der Arnoldischen Buchhandlung (Gedruckt bei A. W. Schade in Berlin). 200 p.; 196 p.; 176 p.; XXII + [23]-287 + [1] p.; 225 + [1] p.; 219 + [1] p.; 187 + [1] p.; 300 p.; 196 p.; 226 p.; 307 + [1] p.; 169 + [7] p.; 248 p.; 254 p.; 195 + [1] p.; 145 + [1] p.; 258 p.; 166 + [2] p.; 173 + [3] p.; 168 + [8] p.; 211 + [1] p.; 229 + [1] p.; 188 p.; 144 p.; 1 t. (címkép) + 139 + [1] p. A sziléziai születésű német Karl Franz van der Velde (1779-1824) döntően történeti elbeszéléseket írt. Életművében humoreszkek és drámai művek is felbukkannak. Gyűjteményünk a szerző teljes életművét közli, életrajzával és levelezésével együtt. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból származik. A kötetek eredeti beosztása: 1-3. kötet: Erzstufen Theil 1-3. --- 4. kötet: Prinz Friedrich. --- 5-7. kötet: Die Eroberung von Mexico Theil 1-3. --- 8. kötet: Der Maltheser --- 9. kötet: Die Lichtensteiner --- 10. kötet: Die Wiedertäufer --- 11. kötet: Die Patrizier --- 12. kötet: Guido --- 13-14. kötet: Arwed Gyllenstierna Theil 1-2. --- 15-16. kötet: Die böhmische Mägdekrieg Theil 1-2. --- 17. kötet: Das Liebhaber-Theater. --- 18-19. kötet: Christine und ihr Hof Theil 1-2. --- 20. kötet: Das Horoscop --- 21. kötet: Die Heilung der Eroberungsucht --- 22. kötet: Der Zaubermantel. Die böhmische Amazonen --- 23-24. kötet: Die Gesandtschaftreise nach China Theil 1-2. --- 25. kötet: Carl Franz van der Velde's Lebenslauf und Briefe. Valamennyi kötet első előzékén ex libris és katalógusszám, a kötetek első címlapján tulajdonosi viaszpecsét. Az oldalakon enyhe foxing. Poss.: Csekonics Endre. [Csekonics Endre (1846-1929) királyi főasztalnokmester, vasúttársasági igazgató, a Magyarországi Vöröskereszt-Egyesület elnöke, politikus.] Egységes, aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány, dekoratív sorozat.
21085.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

Költők albuma. (Nagyméretű szecessziós díszalbum.) Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Harmadik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. Bp.,[1898.], Lampel R. (Wodianer és Fiai), 1 t. + 8+278+2 p.+27 t. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Márk Lajos, Ferenczy Károly, Magyar Mannheimer Gusztáv, Körösfői Kriesch Aladár, Csók István, Iványi Grünwald Béla, Fényes Adolf és mások munkáinak reprodukcióival, szecessziós könyvdíszekkel illusztrált. Benne neves magyar költők verseivel, közte Szász Károly, Ignotus, Reviczky Gyula, Heltai Jenő, Vajda János, Gyulai Pál és mások verseivel. Aranyozott kiadói szecessziós egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foxingos lapokkal, egykorú ajándékozási sorokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
21086.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Illés Béla: Kárpáti rapszódia. (Hincz Gyula illusztrációival. Tipográfia és kötésterv Lengyel Lajos.) (Bp.) 1959. Szépirodalmi. 596 l. 2 sztl. lev. Sorszámozott, dedikált. Ötszáz példányból ez a 186-os számú, Kiadói egészvászon kötésben
21087.

Rufpreis:
12 000 HUF

Robinson Crusoe-regények, 10 kötet: Defoe, Daniel: Idősb Robinson Crusoe utazásai, éleményei és csodálatos kalandjai.; Robinson Crusoe kalandos élettörténete. Átdolg.: Vida Aladár.; A teljes nagy Robinson. Robinson Crusoe yorki tengerész élete és csodálatos kalandjai.; Campe H. János: Robinzon. Ford.: Dávid Margit.; Robinson Crusoe élete és kalandjai. Átdolg.: Radó Antal.; stb. (Különböző kiadások, cca 1874-1945.) Változó állapotban, közte sérült.
21088.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi M. DCCCXXVII. communis dierum 365. stylo Gregoriano, et Juliano deductus, sive Calendarium in usum ecclesiae R. Catholicae. Budae, 1830 , Typis ac Sumpt. Reg. Univers. 47p . az utolsó lap hiányzik + hozzá:  Schematismus inclyti regni Hungariae, Partiumque eidem adnexarum cum schematismo litterario, ejusque indice subnexo pro Anno 1827. Budae, 414p. + hozzá:  Schematismus individuorum per regnum Hungariae et Partes eidem adnexas procurant anno MDCCCXXVII. Budae 72 p + (16)p. Korabeli kartonált papírkotésben
21089.

Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi M. DCCCXXVII. communis dierum 365. stylo Gregoriano, et Juliano deductus, sive Calendarium in usum ecclesiae R. Catholicae. Budae, 1830 , Typis ac Sumpt. Reg. Univers. 47p . az utolsó lap hiányzik + hozzá:
Schematismus inclyti regni Hungariae, Partiumque eidem adnexarum cum schematismo litterario, ejusque indice subnexo pro Anno 1827. Budae, 414p. + hozzá:
Schematismus individuorum per regnum Hungariae et Partes eidem adnexas procurant anno MDCCCXXVII. Budae 72 p + (16)p. Korabeli kartonált papírkotésben

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF