Az 1848- és 1849-diki magyar szabadságharcz kitünőbb vértanuinak emlékkönyve. Szekszárd, 1990, Babits - Magyar Amerikai Kiadó Rt., 88 p. A pesti, 1873-as Halász István féle kiadás fakszimile kiadása.
Oroma-Schumicky-Szilasi: A háború gyermekei. Gyermekanyák és gyermekkatonák a Nagy Tavak vidékén. DEDIKÁLT! 2008, Afribook Kiadó. 171p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Farkas Emőd - Nemes Mihály: Magyarország Nagyasszonyai. III. kötet. Szabadságharcok mártírnői. Bp., [1911], Wodianer F. és Fiai, 2 sztl. lev.+ 218 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel, szecessziós könyvdíszekkel. Kiadói dombornyomott félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Orsolya Láng - Alexandra Nagy - Péter Vámos: The Aquincum Macellum. Researches in the area of the macellum in the Aquincum Civil Town (1882-1965.) Applying new methods for old excavation materials. Aquincum Nostrum I. 3. Bp., 2014., Budapest History Museum (BTM), 198 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Szerk.: Bodor András, Cselényi Béla, Jancsó Elemér, Jakó Zsigmond, és Szabó T. Attila. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1. Kolozsvár-Kolozsvár, 1957, Tudományos Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban. Megjelent 3000+150 példányban.
Gartz, Jochen: Vom griechischen Feuer zum Dynamit. Eine Kulturgeschichte der Explosivstoffe. Hamburg - Berlin - Bonn,2007,E. S. Mitler & Sohn. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
Angus Hall: A bűnüldözés nagy pillanatai. Az FBI- a Scotland Yard, az Interpol- a nyomozástörténete. Ford.: Tabák Gábor. Bp., 1987, Zrínyi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Bagyinszki Istvánné, Balogh Zoltán (szerk.): Rákóczi állama Európában. Konferencia a Szécsényi Országgyűlés 300. Évfordulója Emlékére, 2005. szeptember 15-16-17. Szécsény. Discussiones Neogradienses 9. kötet. Salgótarján, 2006, Nógrád Megyei Múzeumi Szervezet. Kissé koszos papírkötésben. Készült 300 példányban.