Ágoston Péter: A magyar világi nagybirtok története. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1913, Grill Károly, X+322 p. Korabeli egészvászon-kötés,első előzéklap kijár, egyébként jó állapot Ex librissel
Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 514 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé fakó gerinccel
Kászonyi Dániel: Magyarhon négy korszaka. A bevezető tanulmányt és a jegyzeteket író Márkus László (1920-2011) történész által DEDIKÁLT! Magyar Századok. Bp., 1977, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.