Landkarten

Zahl der Lose: 236

1969 Budapest-Pesthidegkút 2 db térkép Országos Földügyi és Térképészeti Hivatal - Középdunavölgyi Vízügyi Igazgatóság 1:25 000 45x45 cm
18087.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Görög [Demeter]: Magyar Átlás, az az Magyar, Horvát, és Tót országok Vármegyéji, s szabad kerületei és a határ-őrző katonaság vidékinek közönséges és különös tábláji: közre botsátotta Görög. Atlas Hungaricus seu Regnorum Hungariae, Croatiae et Slavoniae comitatum, privilegiatorum Districtuum, et confiniorum generales & particulares Mappae Geographicae. Viennae [Bécs], 1802-[1811]. Görög Demeter. 1 rézm. címlap + 1 rézm. jelmagyarázat + 61 határszínezett rézmetszet térkép + [36] p. [Mutató tábla vagy is Repertórium]. Első kiadás. Görög Demeter 1795-ben kezdett el a megyei térképek szerkesztésével foglalkozni. Kerekes Sámuellel együtt szervezték meg az egyes megyéket rajzoló mérnökök munkáját, így egységes szempontok alapján készített, a kor igényeinek megfelelő atlaszt sikerült összeállítaniuk. A munkát később Kerekes egyedül folytatta, majd Márton József fejezte be. Jelentőségét és korszerűségét mutatja, hogy számos kiadást megért, és a Gönczy-féle atlasz megjelenéséig használható volt. A megyei lapokon kívül Karacs által készített Magyarország térkép benne van a példányban. A térképeket Karacs Ferenc, B. Biller, Berken János, Hieronymus Benedicti és J. Spiegl, a címlapot és a jelmagyarázatot pedig C. Junker metszette. Korabeli vászonkötésben, sérült kötés, vízrkáros lapok penész foltokkal, Restaurálhatóak
18088.

Görög [Demeter]: Magyar Átlás, az az Magyar, Horvát, és Tót országok Vármegyéji, s szabad kerületei és a határ-őrző katonaság vidékinek közönséges és különös tábláji: közre botsátotta Görög. Atlas Hungaricus seu Regnorum Hungariae, Croatiae et Slavoniae comitatum, privilegiatorum Districtuum, et confiniorum generales & particulares Mappae Geographicae. Viennae [Bécs], 1802-[1811]. Görög Demeter. 1 rézm. címlap + 1 rézm. jelmagyarázat + 61 határszínezett rézmetszet térkép + [36] p. [Mutató tábla vagy is Repertórium]. Első kiadás.
Görög Demeter 1795-ben kezdett el a megyei térképek szerkesztésével foglalkozni. Kerekes Sámuellel együtt szervezték meg az egyes megyéket rajzoló mérnökök munkáját, így egységes szempontok alapján készített, a kor igényeinek megfelelő atlaszt sikerült összeállítaniuk. A munkát később Kerekes egyedül folytatta, majd Márton József fejezte be. Jelentőségét és korszerűségét mutatja, hogy számos kiadást megért, és a Gönczy-féle atlasz megjelenéséig használható volt. A megyei lapokon kívül Karacs által készített Magyarország térkép benne van a példányban. A térképeket Karacs Ferenc, B. Biller, Berken János, Hieronymus Benedicti és J. Spiegl, a címlapot és a jelmagyarázatot pedig C. Junker metszette. Korabeli vászonkötésben, sérült kötés, vízrkáros lapok penész foltokkal, Restaurálhatóak

Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
937,50

Kiepert, Wolf: Historischer Schul-Atlas zur alten, mittleren und neueren Geschichte in 36 Karten. Berlin 1889 Reimer. Szétvált kiadói félvászon kötésben
18089.

Rufpreis:
4 000 HUF

1882 Osztrák térképészeti munka részlete. 9 db litografált tábla: 1-3: szöveges jelmagyarázat, 4-9: térképészeti alakzatok. Lap széli foltok, egy lap szélén kis, képet nem érő hiány. 50x37 cm
18090.

Rufpreis:
5 000 HUF

Football Chemoplast asztali foci játék, eredeti dobozában hiánytalan, eredeti golyóval, egy bábú törött.
18091.

Rufpreis:
6 000 HUF

ca 1910 Poroszország, Lengyel és orosz területek nagy méretű orosz nyelvű térképe. Vászonra kasírozva. Foltos, ázott egy helyütt. Sérült kiadói tékában 100x140 cm
18092.

Rufpreis:
6 000 HUF

Heiderich, F. / Schmidt, W.: Kozenns Geographischer Atlas für Mittelschulen Hölzel, Wien, 1906 51t. Egészvászon kötésben
18093.

Rufpreis:
2 400 HUF

ca 1900 Kézzel rajzolt térkép lapok, térkép másolatok, Magyarország és világ. Lapok mérete 39x27 cm
18094.

Rufpreis:
5 000 HUF

ca 1910 Neszmély és Zsámbék környékének katonai térképe, vászonra kasírozva 52x38 cm
18095.

Rufpreis:
3 000 HUF

ca 1890 Pápa város csatornázásának helyszínrajza. Nagy méretű, kézzel rajzolt térkép. 110x140 cm + Pápa vízgyűjtő területek térképe. 110x70 cm
18096.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

18097.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1942 A Föld zsebtérképe. Bp., Közlekedési-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés.
18098.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF