Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 98

Szepesi Imre: Elemi hellen nyelvtan gyakorlatilag előadva - - kegyesrendi tanár által . Kühner és egyéb szerzők után. Szótan. [Első és második folyamat, I. és II. függelék.] Buda, 1872., M. Kir. Egyetemi Nyomda, VIII+399 p. Hatodik rövidített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a címlaponl leragasztott bejegyzésekkel.
20331.

Szepesi Imre: Elemi hellen nyelvtan gyakorlatilag előadva - - kegyesrendi tanár által . Kühner és egyéb szerzők után. Szótan. [Első és második folyamat, I. és II. függelék.]
Buda, 1872., M. Kir. Egyetemi Nyomda, VIII+399 p. Hatodik rövidített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a címlaponl leragasztott bejegyzésekkel.

Rufpreis:
3 000 HUF

Smiles, Samuel:  Önsegély élet- és jellemrajzokban. Írta Smiles Sámuel. Az angol eredeti után a hazai viszonyokhoz alkalmazva, magyar nyelven előadja Könyves Tóth Kálmán. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1873. Légrády Testvérek. VIII + VII + [1] + 208 p.; [4] + 248 p. Első magyar kiadás. Az Angliában tanult Könyves Tóth Kálmán (1837-1924) református lelkész és ismeretterjesztő író a XIX. század közepének nagy könyvsikerét, Samuel Smiles (1812-1904) újságíró, politikai aktivista fő művét, önsegítő könyvét, "Self-Help" címen 1859-ben megjelent munkáját fordította le. A cél- és haszonelvű liberalizmus emberképével megalkotott munka a rossz anyagi helyzet mögött jellemhibát lát; bűnös, rossz és megváltoztatandó szokásokat gyanít. A szerző különféle életpályákon sikerre emelkedett emberek életpéldáit sorakoztatja, felszólít az önnevelésre, a kitartásra, és általánosságban is a szabadversenyes angolszász liberalizmus pedagógiai elveit fejtegeti. Az angol, francia (nyugat-európai) követendő mintákat felsoroló mű magyar fordításának egyedi ízét a helyenként beillesztett magyar példaanyag biztosítja, az önművelés hőse, Táncsics Mihály, illetve a magyar dalkirály, Petőfi Sándor életpéldáját felmutatva. A célelvű karrierutakat népies nyelven népszerűsítő mű a következő évtizedekben számos új kiadást ért meg. Az első előzéken régi Ex libris nyomai, a hátsó előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben (Schön könyvkötészet, Zombor), márványmintás festésű lapszélekkel.
20332.

Smiles, Samuel: Önsegély élet- és jellemrajzokban. Írta Smiles Sámuel. Az angol eredeti után a hazai viszonyokhoz alkalmazva, magyar nyelven előadja Könyves Tóth Kálmán. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]
Budapest, 1873. Légrády Testvérek. VIII + VII + [1] + 208 p.; [4] + 248 p. Első magyar kiadás.
Az Angliában tanult Könyves Tóth Kálmán (1837-1924) református lelkész és ismeretterjesztő író a XIX. század közepének nagy könyvsikerét, Samuel Smiles (1812-1904) újságíró, politikai aktivista fő művét, önsegítő könyvét, "Self-Help" címen 1859-ben megjelent munkáját fordította le. A cél- és haszonelvű liberalizmus emberképével megalkotott munka a rossz anyagi helyzet mögött jellemhibát lát; bűnös, rossz és megváltoztatandó szokásokat gyanít. A szerző különféle életpályákon sikerre emelkedett emberek életpéldáit sorakoztatja, felszólít az önnevelésre, a kitartásra, és általánosságban is a szabadversenyes angolszász liberalizmus pedagógiai elveit fejtegeti. Az angol, francia (nyugat-európai) követendő mintákat felsoroló mű magyar fordításának egyedi ízét a helyenként beillesztett magyar példaanyag biztosítja, az önművelés hőse, Táncsics Mihály, illetve a magyar dalkirály, Petőfi Sándor életpéldáját felmutatva. A célelvű karrierutakat népies nyelven népszerűsítő mű a következő évtizedekben számos új kiadást ért meg.
Az első előzéken régi Ex libris nyomai, a hátsó előzéken könyvkötői könyvjegy.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben (Schön könyvkötészet, Zombor), márványmintás festésű lapszélekkel.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20333.

Rufpreis:
6 000 HUF

20334.

Rufpreis:
4 000 HUF

Laufenauer Károly: Előadások az idegélet világából. Bp., 1899, K. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-ny.), VIII+235+5 p. Hipnózisról, boszorkányüldözésről és ördögűzésről is, számos illusztrációval. Kiadói vaknyomásos, aranyozott gerincű, Frank és Werner-kötés, kissé kopott borítóval.
20335.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Jane Wightwick - Mahmoud Gaafar: Mastering Arabic 1. The complete course for beginners. 2007, Palgrave Macmillan. Angol és arab nyelven. Kiadói papírkötés.
20336.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accomodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monumentis illustrata. Editio novissima Lipsiae 1781. Fried. Gleditschii. 1 t. (Rézm.) címkép 588p + 12p. Korabeli sérült félbőr kötésben.
20337.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Willard Van Orman Quine: A logika módszerei. Ford.: Urbán János. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó, 339+(1) p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1200 példányban.
20338.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Fehér Judit: Páli nyelvtan. [Bp.], 1998, Tan Kapuja Buddhista Főiskola. Átkötött egészvászon-kötésben. Megjelent 500 példányban.
20339.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bernfried Schlerath: Sanskrit voabulary. Arranged accordin to word families with meanings in English, German and Spanish. Leiden, 1980, E. J. Brill. Kiadói nyl-kötés.
20340.

Rufpreis:
1 800 HUF

John Mace: Arabic verbs. New York,2007,Hippocrene Books Inc. Arab és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20341.

Rufpreis:
1 800 HUF

Platon Kritonja. Szemelvények az Apologiából és a Phaidonból. Szerk.: Dr. Papp János. Bp., 1942., Szent István-Társulat, 108 p. Átkötött egészvászon-kötés.
20342.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF