A Nagy Háború írásban és képben I-VII. kötet, teljes. Első rész: Északon és délen I-IV. Második rész: A nyugati hadszíntér I-II. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, egy kötet gerincén kis sérüléssel, javítással, több kötetben kijáró lapokkal, valamint lapszéli szakadásokkal is.
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve. Horthy Miklós, József kir. herceg és Gömbös Gyula bevezető soraival. I-II. köt. Bp., [1933], Franklin-Társulat, 1 t.+ XVI+484 p.+ 4 t.+ 1 (kihajtható térkép) t.; 2 sztl. lev.+ 506 p.+ 4 t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
Pataky Iván: A vonakodó szövetséges. A Magyar Néphadsereg közreműködése Csehszlovákia 1968. évi megszállásában. 2008, Rastafari. Kiadói papírkötés. + Dr. Szijj Jolán (szerk.): " A Dolgozó népet szolgálom" Forráskiadvány a Magyar Néphadsereg hadtörténelmi levéltárban őrzött irataiból 1957-1962. Bp., 2006, Tonyo-Gráf. Hhibajegyzékkel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Vesnik No. 40. Journal for History, Museology and Art. Belgrade, 2013, Military Museum Belgrade. Szerb és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Lengyel Károly: A haza védelmében 1914-1915-1916. Kis történetek a jelen és a multból. Sopron, 1916, Röttig Gusztáv és Fia, 146+2 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Kovács Jenő - Tóth Béla - Zubek János: A Magyar Népköztársaság államhatárának őrizetéről. Tankönyv a BM Határőrség sorállománya eszmei - politikai oktatásához. Bp., 1981., BM Határőrség Politikai Csoportfőnökség, 189+1 p. Kiadói kopott papírkötés.
Jan Sach: Régi kardok, tőrök, buzogányok a cséphadarótól a párbajtőrig. Ford.: Winkler Ferenc. 1999, Új Ex Libris, 256 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Király Pál: Egy ítélet és ami mögötte van. A 101/31. és a 101/33. tábori munkásszázadok története. Bp., 1947, (Merkantil-ny.), 203 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült lapszélekkel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.