Horváth György: Erdélyi János Tótfalusi Kis Miklós-díjas [könyvművész laudációja]. [Budapest], 1978. (Zrínyi Nyomda). 10 + [2] p. Egyetlen füzetkiadás. Bibliofil kiadvány Erdélyi János (1913-1985) tipográfus, könyvművész, a Zrínyi Nyomda generációkat nevelő nyomdászmesteréről. A folyóiratokat, könyvsorozatokat, önálló köteteket tervező könyvművész 1975-ben nyerte el a legrangosabb hazai tipográfusi díjat, a Tótfalusi Kis Miklós-díjat. A rövid pályakép szövegét a könyvművész köteteiről, kiadványairól készült színes felvételek kísérik. (Megjelent a Magyar Grafika 1978. évi 3. számában.) Fűzve, illusztrált kiadói védőborítóban. Szép példány. Ritka.
A Bauhaus. Válogatás a mozgalom dokumentumaiból. A dokumentumokat vál., és szerk., a bevezető tanulmányt írta: Mezei Ottó. Bp., 1975, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Moravánszky Ákos: Antoni Gaudí. Architektúra sorozat. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Schlomann-Oldenbourg Illustrierte technische Wörterbücher. Band 13: Baukonstruktionen. In sechs Sprachen: Deutsch, Englisch, Franzözisch, Russisch, Italienisch, Spanisch. München-Berlin, 1919, R. Oldenbourg. Hat nyelven (német, angol, francia, orosz, olasz, spanyol). Kiadói egészvászon-kötés, sérült, rossz állapotban, vetemedett elülső kötéstáblával, néhány sérült, összeragadt lappal, ázásnyomokkal.
Mihalik Sándor: Magyar ötvösművészek Svédországban. Budapest, 1968. (Svéd Intézet - Akadémiai Nyomda). 32 p. Egyetlen kiadás. Mihalik Sándor (1900-1969) művészettörténész, múzeumigazgató rövid munkája a Lőcséről elszármazott Novoszády ötvös dinasztia svédországi történetét dolgozza fel. Fényképmelléklet a 25. oldaltól. Megjelent 1000 példányban. (Acta Sueco-Hungarica 1.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.