Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 46

19588.

Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38

Bona Gábor: Hadnagyok és főhadnagyok az 1848/49. évi szabadságharcban. I-III. köt. (Dedikált!) Bp., 1998-1999, Heraldika, 531+(1) p.; 745+(3) p.; 564 p. Kiadói kartonált papírkötés. Mindhárom kötet a szerző, Bona Gábor (1948- ) hadtörténész, szakíró, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum igazgatója által dedikált.
19589.

Rufpreis:
10 000 HUF

Tolnai: A világháború története 1914-1918. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. I-VIII., X. kötetek. (A IX. köt. hiányzik). Bp., [1928-1930], Tolnai. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, változó állapotban, az I. kötet sérült, ragasztott gerinccel.
19590.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kézikönyv a műszaki alegységek szakkiképzéséhez. 1984, Magyar Néphadsereg Kiképzési Főcsoportfőnökség, kopott műbőr kötés. Készült 1000 példányban, 521. sz. számozott példány. Elvált könyvtest, firkákkal.
19591.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Egyedy Balázs Dénes: Harminckettesek előre... Bp.,[1943],Szerzői,(Juracsek Ferenc-ny.), 1 t. 88 p.+1 t. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, a borító széleken apró szakadásokkal.
19592.

Rufpreis:
8 000 HUF

19594.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

Ludendorff, Erich:  Meine Kriegserinnerungen 1914-1918. Mit zahlreichen Skizzen und Plänen. Berlin, 1919. Ernst Siegfried Verlagsbuchhandlung (Gedruckt bei E. G. Mittler & Sohn). VIII + 628 p. + 10 térkép (kihajtható). Erich Ludendorff (1865-1937) az első világháború kiemelkedő német tábornokának háborús emlékiratai. A szerző az összeomlás idején Svédországba emigrált, fél év alatt ott állította össze a művet, majd kiadatása után Berlinben fejezte be, 1919 nyarán. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas hadműveleti térképvázlatokkal kísért beszámolójában a központi hatalmak valamennyi frontjának hadműveleteit elemzi. Ludendorff tábornok maga a keleti fronton szolgált, kiemelkedő sikereket érve el a tannenbergi és mazóviai csatákban; később a legfelsőbb vezérkarba került, és számos katonai front átfogó stratégiáját szervezte. A civilekkel mindig türelmetlennek bizonyuló Ludendorff 1917 környékére Németország megkerülhetetlen politikai tényezőjévé (kvázi teljhatalmú diktátorává) vált, része volt az ország kíméletlen hadigazdasági átszervezésében, szorgalmazta az Anglia elleni korlátlan tengeralattjáró-háború folytatását, és politikai robbanószer gyanánt intézkedett Lenin Pétervárra szállításáról. Az emlékirat szerzője a német tőrdöfés-elmélet egyik kidolgozója, értelmezése szerint a szociáldemokraták, a liberálisok és más felforgató civilek bomlasztó tevékenysége okozta az 1918. évi politikai összeomlást, nézete szerint a német hadsereg ereje teljében, ok nélkül tette le a fegyvert. A kötet először 1919 őszén jelent meg, példányunk a mű harmadik lenyomatából való. Illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19595.

Rufpreis:
6 000 HUF

Lugosi József - Temesváry Ferenc:  Kardok. (Számozott.) Budapest, 1988. Zrínyi Katonai Kiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 253 + [3] p. Egyetlen kiadás. A tematikus hadtörténeti albumból 14 000 példány készült, ebből 1200 példány Suedel Lux kötésben, számozva. Példányunk sorszáma: 1027. Oldalszámozáson belül gazdag, magyarázó jellegű szövegközti illusztrációs anyaggal. A 49-224. oldal között a mű fókuszát jelentő fotómelléklet, 96 színes és 80 fekete-fehér oldalán a magyar és nemzetközi kardtörténet meghatározó remekeivel, köztük II. Lajos magyar király kardjával, Balassa Menyhért szablyájával, de látható még Zrínyi Miklós pallosa, Hadik András szablyája, Kossuth Lajos kardja, Görgey Artúr szablyája, Petőfi Sándor jatagánja és Boreovics Szvetozár Isonzo-hadseregparancsnok szablyája. A 225. oldaltól a bemutatott kard-arzenál magyarázó jegyzetei. Feliratozott kiadói bársonykötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Szép példány.
19596.

Rufpreis:
6 000 HUF

Heinz Knoke. A hazámért repültem. Debrecen, 2002, Hajja & Fiai. 226+6 p. Kiadói kartonált papírkötésben.
19597.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rózsa-Flores Eduardo: A magyar szabadságharcos tudnivalóiról. Bp., 2009., Magyar a magyarért Alapítvány, 216 p.Kiadói papírkötés.
19598.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kovács István: Bem tábornok. Az örök remények hőse. (DEDIKÁLT). Bp., 2014, Magyar Napló. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Kovács István (1945- ) Széchenyi- és József Attila-díjas költő, író, műfordító, történész, polonista által DEDIKÁLT példány.
19599.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ansichten russich-sibirischer Kriegsgefangenen-Lager mit über 200 Originalaufnahmen. Hamburg, 1918. Kiadói papírkötés, szakadásokkal.
19600.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF