Tolnai: A világháború története 1914-1917. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán írta Zigány Árpád. Több száz képpel, eredeti fölvételekkel és térképekkel. A Tolnai Világlapja ajándéka. I. köt. Bp.,én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Tolnai Világlapja-ny.), 448 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Előre az erős néphadseregért. A Magyar Dolgozók Pártja V. Országos Katonai Konferenciája 1948 november 13-14. Bp.,(1948.),Honvédelmi Minisztérium Nevelő Alcsoportfőnöksége, 107 p. Fekete-fehér fotókkal, köztük Rákosi Mátyás arcképével illusztrált propaganda kiadvány. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel.
Honvédek imakönyve. Dr. Mészáros János főlelkész ,,Seregek Ura" című imakönyve és a ,,Szent vagy, Uram!" egységes énektár alapján készült. Bevezetéssel és háborús imákkal ellátta Dr. Hász István tábori püspök. Bp., 1942, Római Kat. Tábori Püspökség (Athenaeum-ny.), 127+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés.
Ságvári György - Somogyi Győző - Szabó Péter: Honvédhuszárok. Magyar királyi honvédlovasság, 1920-1945. Bp., 2001, Timp Kft. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. + Barcy Zoltán - Somogyi Győző: Magyar huszárok. Bp., 1987, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Athony Kemp: SAS békeévek vad háborúi 1947-1991., Földi Pál: A Waffen SS története.; Geoffrey Regan: Hadászati balfogások.; A háborúk világtörténet.; John MacDonald: A II. világháború nagy csatái.; A modern kor híres csatái. Szerk.: Peter Young.; Fergewagner Péter Ákos: A második világháború történelmi atlasza.;
Bartha Béla, szárazajtai: Jelentem alásan... Történetek, adomák a katonaéletből. Darányi Kálmán előszavával. Garay Ákos művészi rajzaival. Székesfehérvár, 1935, szerzői kiadás (Csitáry G. Jenő-ny.), 142 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos, sérült címlappal, ajándékozási bejegyzéssel, az utolsó lap hiányzik.