Jagwitz, Fritz von: Geschichte des Lützowschen Freikorps. Nach archivalischen Quellen bearbeitet von - - . Mit Abbildungen, Karten und Plänen. Berlin, 1892, Ernst Siegfried Mittler und Sohn, 1 (címkép) t.+ IX+(1)+313+(1) p.+ 1 (színes) t.+ 5 (kihajtható) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé viseltes, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, ex libris-szel. Ritka!
Der Grosse Krieg in Bildern. No. 31-34., 36-39., 41-43., 45. (12 db). Berlin, 1917-1918, Verlag von Georg Stilke. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban, kisebb sérülésekkel.
Tolnai: A világháború története 1914-1918. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. I-VIII., X. kötetek. (A IX. köt. hiányzik). Bp., [1928-1930], Tolnai. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, változó állapotban, az I. kötet sérült, ragasztott gerinccel.
Somogyi, Győző: Hungarian Soldiers in the World Wars 1914-1918, 1939-1945. A világháborúk magyar katonái 1914-1918, 1939-1945. A Millennium in the Military. Egy Ezredév Hadban. Bp., 2015, Zrínyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol és magyar nyelven.Kiadói kartonált papírkötés.
Bachó László, dezséri: A magyar kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Az Akadémia alapkőletételének százéves évfordulója alkalmából vitéz nemes Szinay Béla tábornok, a M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia parancsnoka irányítása mellett írták: Ajtay Endre, dezséri Bachó László, Koschowitz Gyula, marczinfalvi Benda Gyula, Matterny István, vitéz Czékus Zoltán, Lenkei Géza, Dr. vitéz Balsay László, vitéz Rózsás József. Szerk.: - - . Bp., 1930, M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia (Stádium-ny.), 1003+(5) p.+ 53 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, domborított egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli bélyegzésekkel.
Musica Pro Patria. Zene a hazáért. Hivatásunk a katonazene. 60 éves a Magyar Honvédség Központi Zenekara. Music fort the homeland. Our Profession is Military Music. 60 years of the Central Band of the Hungarian Defence Forces. Szerk.: Kiss Dezső t. ezredes, Sárosi Péter őrnagy. Bp., 2021., Zrínyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Tinódi Varga Sándor (szerk.:) Budapest volt házi ezredének a Cs. és Kir. 32. gyalogezrednek története (1741?1918). József főherceg tábornagy előszavával. Kárpáthy Ákos ny. tábornok és Pilch Jenő ny. ezredes közreműködésével szerk: - -. [Bp., 1930], (Pallas-ny.), 3-398p. Egészoldalas és szövegközti képekkel, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált. Papírkötés, foltos, a borító hiányzik, a szennylap és az utolsó két lap hiányzik
Előre az erős néphadseregért. A Magyar Dolgozók Pártja V. Országos Katonai Konferenciája 1948 november 13-14. Bp.,(1948.),Honvédelmi Minisztérium Nevelő Alcsoportfőnöksége, 107 p. Fekete-fehér fotókkal, köztük Rákosi Mátyás arcképével illusztrált propaganda kiadvány. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel.
Nemeskürty István: Requiem egy hadseregért. (Dedikált!) Bp., 1972, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel. A szerző, Nemeskürty István (1925-2015) Széchenyi-, József Attila-, Balázs Béla-díjas és Kossuth-nagydíjas író, irodalom- és filmtörténész, nyugállományú dandártábornok által dedikált példány.