Pataky Géza százados: Ég és föld között. A repülő ember 2. köt. Bp., 1942, Magyar Repülő-Stádium 152 p. Kiadói félvászon-kötésbe, kissé kopott borítóval.
Keresztes Károly: Légi Imperializmus. Bp., 1943, Opus,(Wiko-ny.,Kassa.), 103+1 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
1914-1916 A Világháború képes krónikája. 1-117. füzetek. hiány: 14,17,18,20,22,24,26,29-31,32,33,37-39,61,65. Össz: 100 db füzet + 2 kötet kiegészítésül a füzetekhez, így néhány duplummal.
Dau, Heinrich: Tengerek rejtekútjain. Az Admiral Graf Spee kisérőhajójának, az Altmarknak kalandos útjai. Bp., 1940, Szenkó (Centrum-ny.), 154 p. Első magyar kiadás. A borító és az illusztrációk Tomaj Gábor munkái. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Wittek, Erhard: Die soldatische Tat. Berichte von Mitkämpfern des Heeres im Westfeldzug 1940. Berlin, 1941. Im Deutschen Verlag 294p. képes illusztrációkkal Kiadói vászonkötésben
Hermann Róbert: Gáspár András honvéd tábornok. Szerkesztette: Székelyné Kőrösi Ilona. Kecskemétiek a szabadságharcban IV. kötet. Kecskemét, 2005, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Katona József Múzeuma. Fekete-fehér képmellékletekkel. Papírkötésben.
Dr. Ravasz István: Magyarország és a Magyar Királyi Honvédség a XX. századi világháborúban. 1914-1945. (Nagykovácsi, 2003), Puedlo. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.