Frühwald István: Gázharc! A lég- és gázvédelem. [Bp.,1934,], Pantheon,(Elek-ny.), 143+1 p.+4 t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, bejelölésekkel és aláhúzásokkal.
A magyar nemzet aranykönyve 1914-1918. József főherceg és Szurmai Sándor báró előszavával Bp., 2018, Pytheas, félbőr kötés, jó állapotban. Az 1921-es kiadás reprintje.
Turcsányi Károly: Nehéz harckocsik. Összehasonlító értékelések, műveleti alkalmazások és a magyar TAS tervezése. (Nagykovácsi, 2008), Puedlo. Kiadói kartonált papírkötés.
Barczy Zoltán-Somogyi Győző: A szabadságharc hadserege. 1848/49 katonai egyenruhái és fegyverzete. Katona Tamás előszavával. Bp.,1986., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Móricz Lajos: Békében és háborúban. Egy magyar katonatiszt emlékei a XX. század nyolc évtizedéről. Bp., 2000, magánkiadás. Kiadói papírkötés. + Lőrincz Kálmán: Menetben. Egy katona gondolatai. Bp., 2009, HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés.
Hollósy-Kuthy László: Don, Torda, Kárpátok. Háborús szerepléseim és élményeim. (Fahrwangen), é.n., Gilde Verlags- und Halndels-GmbH - Duna Kiadóvállalat. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés.
5 db katonai felsőoktatás témájú könyv (közte két dedikált): Ács Tibor: Bolyai János a bécsi császári-királyi mérnökakadémián 1818-1823. (Megjelent 450 példányban.); A magyar hadi főtanoda 1848-1849. évi története. (Dedikált! Megjelent 300 példányban.); M. Szabó Miklós: A magyar katonai felsőoktatás története 1947-1956.; Zrínyi-Bolyai Nyugállományúak Klubja - Jubileumi emlékkönyv.; Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem - A Magyar Tudomány Napja és doktorrá avatás 1999. (Dedikált!) Vegyes állapotban.
A Hadtörténeti Múzeum és a Hadtörténelmi Levéltár kiadványai, össz. 7 db: Hazatért gyűjtemények. Kiállítás a Hadtörténeti Múzeumban.; Tarsoly. Vezérlő kalauz, különféle traktátumok. (2 db); Ada acta. A Hadtörténelmi Levéltár évkönyve. (1998., 1999., 2000., 2002.) Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Hadtudomány-szervezési és módszertani közlemények. Módszertani utmutató a marxista-leninsta hadtudomány alapvető elméleti és gyakorlati kérdéseiről. Szerk.: Dr. Németh Tibor ezds. Számozott, 93. számú példány. A Magyar Néphadsereg tábornokai és tisztjei számára. [Bp.], 1984, MNVK Tudományos Osztálya, 152 p. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
Borosy András: A telekkatonaság és a parasztság szerepe a feudális magyar hadszervezetben. (Dedikált.) Budapest, 1971. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 131 + [5] p. + melléklet (egyleveles). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Major Jenő barátomnak őszinte szeretettel: Borosy András." Borosy András (1922-2011) hadtörténész munkája a parasztság soraiból felállított haderő társadalomtörténetét vizsgálja az ezt szabályozó 1397. évi törvénykezéstől a török időkig. A szerző kutatásai szerint a közelgő török veszedelem miatt a XV. században épült ki a parasztság soraiból állított telekkatonaság, amely azonban mindvégig csupán kiegészítő szerepet vitt az ország védelmében. (Értekezések a történeti tudományok köréből. 60. szám.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Heinz Schröter: Stalingrad. "...bis zur letzten Patrone." Lengerich, é.n., Kleins Druck- und Verlagsanstalt GmbH. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, előzéklapon és címlapon néhány kevés apró folttal, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.