Dr. Vertse Albert: A kert madárvilága. Dr. Csörgey Titusz, Vezényi Elemér és Nécsey István festményeivel. Bp., 1941, Növényvédelem és Kertészet, 128 p. A 65. oldaltól egészoldalas képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
1936 Kertészeti Szemle VIII. évf., 1-12. sz. Teljes évfolyam. A Okleveles Kertészek Országos Egyesületének és az Országos Magyar Kertészeti Egyesület hivatalos lapja. Szerk.: Domokos János. Bp., Held Jányos-ny., IV+16+IV+18-32+IV+33-48+IV+49-64+IV+65-80+IV+81-96+97-112+IV+113-128+IV+129-144+IV+145-156+IV p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány lapon bejelöléssel.
Szuhács János, Pénzes Antal: Mezőgazdasági és ipari ismeretek. IV. köt.: Szőlőmívelés, erdőkezelés és kisebb háziállatok tenyésztése. A polgári fiúiskolák IV. osztálya számára. Bp., 1945, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 84 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítón tollas jelölésekkel és apró szakadásokkal, laza kötéssel, első néhány kevés lap kissé foltos.
Hatvany Lili: Ételművészet, életművészet. Szerk.: - -. I. könyv: Györki Béla: Az étel művészete. II. könyv: Arthur MacGowern: Az élet művészete. Bp.,[1937],Színházi Élet,(Athenaeum-ny.), 256+32 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos
Répássy Miklós: Édesvízi halászat és halgazdaság. [Bp., 1914, Pallas], 5-549 p. Átkötött vászon-kötés, első 2 lapja, közte a címlap hiányzik, melléklet és térkép nélkül, egyik lapon szöveget nem érintő hiánnyal, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzéssel.