Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve II. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1858., Herz János, 4 (IV-VII) t.+ 4+478+2 p.+ 1 (kihajtható melléklet) t. 2. kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal és táblákkal, az elülső 4 tábla és a címlap kijár, a címlapon szakadás.
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve V. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1858., Herz János, 354+2 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a táblákon a papírborítás hiányos.
Entz Ferenc: Kertészeti füzetek. XI-XV. füzet. Pest, 1857-1859, Herz János, 2+128;+2+127;+2+118;+2+164;+2+103 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Bihari Zoltán: Magyar cukrászdák és kávéházak. H.n., 2018, Nemzeti Értékek. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel, címlapon magánkönyvtári bélyegzéssel.
A Gerbeaud / The Gerbeaud 150. Szerk.: Niszkács Anna. Bp., 2008, Gerbeaud Gasztronómia Kft. Fotókkal illusztrált kötet, magyar és angol nyelvű szöveggel. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Bánhegyi József - Bohus Gábor - Kalmár Zoltán - Ubrizsy Gábor: Magyarország nagygombái a kalaposgombák kivételével. Magyarország virágtalan növényeinek határozó kézikönyve II. rész. Borzsák Sándor és Koch Ernőné rajzaival. Bp., 1953, Akadémiai Kiadó, 368 p. +69 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Mühle Árpád: A legszebb levél- és dísznövények. Ezek művelése és ápolása. Temesvár, 1908, szerzői kiadás, 73+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a hátsó borító sérült, javított. Ritka!
6 db kertészeti könyv: A szamóca, a málna és a szeder termesztése.; Kertjeink védelmében.; Jó gombák és felhasználásuk.; Ribiszke- és köszmétetermesztés.; Erdei termékek gyűjtése és feldolgozása.; Gyümölcslevek házi készítése. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
A bor géniusza. In memoriam Hamvas Béla. A szövegeket válogatta és a fotókat készítette: Szél Ágnes. A szerkesztő és fotóművész, Szél Ágnes (1944-) építész által DEDIKÁLT és benne a névjegykártyájával is! [Bp., 2002.], Panoráma. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar, angol és német és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.