4 db szakácskönyv: Lajos Mari - Hemző Károly: 99 ünnepi étel 33 színes ételfotóval.; 99 körítés és főzelék 33 színes ételfotóval.; 99 leves 33 színes ételfotóval.; 99 gyümölcsös édesség 33 színes ételfotóval. Bp., 1984-1989, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, vegyes állapotban.
Georg Lechner - Friedemann Bedürftig (szerk.): 1000 Biere aus aller Welt. é.n, Naumann & Göbel, kartonált papírkötés, német nyelven, 360p, gazdag színes képanyaggal illusztrált.
3 darab vegán étkezéssel kapcsolatos könyv. Kiss Enikő - Czanik Balász: All in - ízletes paleo és vegán finomságok. Áine Carlin: Legyen vegán! Anthony William: Gyógyító ételek.
Kertészet és polgárosodás (Az európai szőlészeti-borászati-kertészeti ismeretek oktatása, szaktanácsadása a Georgikonban és a Keszthelyi Uradalomban, a 18. sz. végétől a 19. sz. közepéig). Szerk.: Csoma Zsigmond. Centrál Európa Alapítvány: Budapest, 1997. Kiadói papírkötésben, új állapot
Schnitta Sámuel: Felszolgálói ismeretek a vendéglátóipari tanulóiskolák számára. Budapest, 1962. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Révai-nyomda). 351 + [1] p. + 14 t. (kétoldalas). Első kiadás. Schnitta Sámuel (1893-1968) hazai és nemzetközi éttermi szakember, szakíró, a Hungária Szálló, a Dunapalota Ritz Szálló éttermeinek, majd a Margitszigeti Étteremnek irányítója. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas ábrával kísért munkája az étteremvezetés és üzemvezetés teljes spektrumát áttekinti, kitekintéssel a szállodairányítás részleteire. A munka emlékezetes része a külföldi vendégek országonként tipológiája, ahol a szovjet, német, holland, olasz, francia, lengyel, csehszlovák, angol és amerikai, kínai és indiai vendégek igényeit és viselkedését taglalja. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
Kei Lum Chan Diora Fong Chan: China: The Cookbook. New York, 2016. Phaidon Press Ltd., 720p. Kiadói kartonált papírkötésben, aranyozott lapszélekkel, szép állapotban. (Átfogó kínai szakácskönyv 650 recepttel, számos illusztrációval.)