Veres Péter: Az alföld parasztsága. Bp., 1944, Magyar Élet, 92 p. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón kis hiánnyal. + Veres Péter: Falusi krónika. Bp., 1956, Magvető, 287+1 p. Kiadói félvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban.
Giordano Bruno válogatott dialógusai. M. A. Dinnyik bevezető tanulmányával. Szerk.: Szauder József. Ford.: Fogarasi Miklós, Koltay-Kastner Jenő és Szemere Samu. Bp., 1950, Hungária, 1 t.+261+3 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, régi intézményi bélyegzésekkel.
Erdei Ferenc: Parasztok. Bp., [1938], Athenaeum, 219+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, javított kiadói papír védőborítóban, kissé sérült lapszélekkel, az előzéklapon Káldy Zoltán névbejegyzéssel.
Wagner - Zellhof: A bőrünkről van szó. Közgazdaság mindenki számára. Ford.: Molnár Ákos. A rajzokat és ábrákat Franz Katzer készítette. Bp., 1938, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Bartók György: A középkori és újkori filozófia története. Bp., 1935, Sylvester, XII+466 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Kriminalisztika. Általános rész. Szerk.: Dr. Garamvölgyi Vilmos, Dr. Viski László. Bp.,1961, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani osztálya. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban, intézményi bélyegzővel..
Az egység okmányai. A szociáldemokraták és kommunisták egyesülésének előzményei. Kun Béla levele a kommunizmusról és a proletáregységről. Weltner Jakab elvtárs bevezetésével. A szociáldemokraták és kommunisták egyesülésének előzményei. Kun Béla levele a kommunizmusról és a proletáregységről. Weltner Jakab elvtárs bevezetésével. Bp. 1919. Közoktatásügyi Népbiztosság Kiadása. 24 l. Viseltes...