Pulver, Max: Symbolik der Handschrift. Dritte, durchgesehene und erweiterte Auflage mit 186 Figuren. Zürich-Leipzig, (1940). Orell Füssli Verlag [ny.] 315 + [5] p. + 2 t. (kihajtható, kétoldalas). Max Pulver (1889-1952) svájci grafológus írásszakértői kézikönyve a személyiség és az íráskép közötti kapcsolatot vizsgálja, oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával gazdagon illusztrálva. A munka első kiadása 1931-ben jelent meg, példányunk a 3., átdolgozott kiadásból való. Fűzve, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Munir Baalbaki: Al-Mawrid. A Modern English-Arabic Dictonary. Beirut, 1981., Dar El-Ilm Lil-Malayen. Angol és arab nyelven. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
Wells, [Herbert George]: Új világ a régi helyén. I. köt. Ford.: Mikes Lajos. Bp., é.n. (cca 1910-1915), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 278+(2) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban.
Baranyai Erzsébet et al.: Tanítás és értelmi fejlődés. A Köznevelés Könyvtára 3. Bp., 1947, Magyar Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium, 192+(4) p. Kiadói papírkötés.
Dr. Prohászka Lajos: Az oktatás elmélete. Pedagógiai Szakkönyvek 2/a. köt. Bp., 1937, Orsz. Középiskolai Tanáregyesület, 244 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzővel.