Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 91

Preszly Lóránd: A bűnözés. Szeged, 1932, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 196 p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ázásnyomokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel.
20410.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lénárd Ferenc: A lélektan útjai. A búvár könyvei XXV. köt. Bp.,(1947). Franklin, 269+3 p. Első kiadás. Lénárd Ferenc (1911-1988) pszichológiatörténeti munkája a téma alapvető monográfiája az ókortól a kortárs elméletekig. A borító Fischer Ilona "Filo" (1910-1986) munkája. Kiadói aranyozott gerincű kiadói félvászon-kötésben, kopott, sérült kiadói védőborítóban
20411.

Rufpreis:
1 600 HUF

Radó Sámuel: Népies politika. Bp., 1910, szerzői kiadás (Franklin-ny.), VII+(1)+368+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítószélekkel, kissé foltos címlappal, sérült kötéssel.
20412.

Rufpreis:
1 800 HUF

Aristotelés: Organon. Első kötet: Katégoriák - Herméneutika - Első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Filozófiai Írók Tára XXXV. köt. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
20413.

Rufpreis:
1 600 HUF

[Leroy-Beaulieu, Paul (1843-1916)] Leroy-Beaulieu P.: Pénzügytan III. kötet. Ford.: Láng Lajos. Bp.,1880, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel.
20414.

Rufpreis:
1 600 HUF

20415.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Bucharin Nikolaj: Le a nemzetközi rablókkal!    Fordította: Hancsók Kálmán. Első kiadás. Budapest, 1919. Kommunisták Magyarországi Pártja. 31 p. 21 cm. /Kommunista könyvtár/ Kiadói papírborítóban,
20416.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tarján Gábor: Mindennapi hagyomány. Néprajzi ismeretek mai használatra. Bp., 1984, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
20417.

Rufpreis:
1 600 HUF

Selmeczi Kovács Attila: Györffy István élete és munkássága. Néprajzi Füzetek. Bp., 1984, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
20418.

Rufpreis:
1 600 HUF

Muža, Emil: Praktische Grammatik der Serbisch-kroatischen Sprache für den Selbstunterricht. Theoretisch-praktische Anleitung zur schnellen Erlernung durch Selbstunterricht. Wien-Pest-Leipzig, é.n., A. Hartleben's Verlag, VIII+183+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, néhány kissé sérült lappal.
20419.

Rufpreis:
1 000 HUF

Semlyén István: Hétmilliárd lélek. Bukarest, 1980, Kriterion. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
20420.

Rufpreis:
1 200 HUF

Mikó Imre: Változatok egy témára. Tanulmányok. Gáll Ernő bevezető tanulmányával. Bukarest, 1981, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20421.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF