Preszly Lóránd: A bűnözés. Szeged, 1932, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 196 p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ázásnyomokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel.
Lénárd Ferenc: A lélektan útjai. A búvár könyvei XXV. köt. Bp.,(1947). Franklin, 269+3 p. Első kiadás. Lénárd Ferenc (1911-1988) pszichológiatörténeti munkája a téma alapvető monográfiája az ókortól a kortárs elméletekig. A borító Fischer Ilona "Filo" (1910-1986) munkája. Kiadói aranyozott gerincű kiadói félvászon-kötésben, kopott, sérült kiadói védőborítóban
Radó Sámuel: Népies politika. Bp., 1910, szerzői kiadás (Franklin-ny.), VII+(1)+368+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítószélekkel, kissé foltos címlappal, sérült kötéssel.
Aristotelés: Organon. Első kötet: Katégoriák - Herméneutika - Első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Filozófiai Írók Tára XXXV. köt. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Dániel Arnold: Föld és társadalom. Szociológiai Könyvtár. Bp., 1911, Athenaeum, 322+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, a hátsó borítón kisebb hiánnyal, kissé sérült lapszélekkel, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal, részben (kb. a lapok fele) felvágatlan.
Bucharin Nikolaj: Le a nemzetközi rablókkal! Fordította: Hancsók Kálmán. Első kiadás. Budapest, 1919. Kommunisták Magyarországi Pártja. 31 p. 21 cm. /Kommunista könyvtár/ Kiadói papírborítóban,
Selmeczi Kovács Attila: Györffy István élete és munkássága. Néprajzi Füzetek. Bp., 1984, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Muža, Emil: Praktische Grammatik der Serbisch-kroatischen Sprache für den Selbstunterricht. Theoretisch-praktische Anleitung zur schnellen Erlernung durch Selbstunterricht. Wien-Pest-Leipzig, é.n., A. Hartleben's Verlag, VIII+183+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, néhány kissé sérült lappal.