Bücher: Jura

Zahl der Lose: 13

Neue Berg-Ordnung des Königreichs Ungarn, und solcher Cron einverleibten Gold, Silber, Kupfer, und anderer Metall-Bergwerken. Sammt denen Erläuterungen zweyer alten Berg-Ordnungen der sieben Königl. freyen Berg-Städte, 1. Cremnitz, und Königsberg, 2. Schemnitz, Neusohl, Bugganz, Dülln, und Libeten. Wien, 1805., K. K. Hof- und Staats-Druckerey, 5 sztl. lev.+150 p.+11 sztl. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a végén egy üres bekötött jegyzetlappal, valamint a végén benne néhány modern bányászati jellegű cikkel.
19250.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Erdély Nagyfejedelemséget illető országos kormánylap, 1856-dik évfolyam I. rész I-től XVIII-ig terjedő darab. Három nyelven. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19251.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Kassics [Ignác], Ignatius: Praxis Juridica civilis, et stylare juristarum latino hungaricum [...]. Pars 1-2. [Egybekötve.] [Bécs] Viennae, 1832. Typis Antonii de Haykul. XVI + 320 p.; XII + 321-672 p. Első kiadás. Kassics Ignác (1792-1854) ügyvéd, táblabíró, jogi szakíró. Munkája perirat-mintákat tartalmaz magyar és latin nyelven. Korabeli, gerincén feliratos egészvászon kötésben. Enyhén foltos lapokkal.
19252.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Polgári törvénykezési rendtartás. Kiadja a M. Kir. Igazságügyminisztérium. Buda, 1869, M. Kir. Tud. Egyetemi Nyomda, 166 p.+ XXXVIII p. (tartalomjegyzék)+ X p. (tárgymutató). Átkötött félbőr-kötésben, kissé foltos lapokkal, a címlapon Ledniczky István névbejegyzésével.
19254.

Rufpreis:
6 000 HUF

19255.

Rufpreis:
1 400 HUF

19256.

Rufpreis:
1 000 HUF

19257.

Rufpreis:
2 800 HUF

19258.

Rufpreis:
3 000 HUF

19259.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dorosy Dezső et al.: Árdrágítás, árszabályozás, árkormánybiztosság. Népszerű útmutató mindenki számára. (Bp., cca 1940), Athenaeum, 168 p. Kiadói papírkötés, részben kissé foltos lapszélekkel, egyébként jó állapotban, nagyrészt felvágatlan. Ritka!
19260.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dávid Gábor - Dobos János: Lopás - betörés. Bp., 1967, BM Tanulmányi és Kiképzési Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval.
19261.

Rufpreis:
2 000 HUF

Récsi Emil: Magyarország közjoga. Bővítve és rendezve Dr. Lőw Tóbiás által. Bp., 1869, Pfeifer Ferdinánd, XV+(1)+545+(1) p. Második kiadás. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, viseltes, kopott borítóval, ázásnyomokkal, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
19262.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF