Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 31

Adolf Stern: Sefer Rashe Tevot. Handbuch der Hebraischen Abbreviaturen von - -. Prim Rabin. Orastie (Szaszvaros.) Sighetul-Marmatiei (Máramarossziget), 1926, A. Kaufman, 8+271 p. Héber nyelven. Aranyozott egészvászon-kötés.
20550.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Büchler Zsigmond: Magyar C'enóh-Urenóh. Jargonból átdolgozta: - - albert-irsai főrabbi. Tel-Aviv, ,"Sinai" Publishing, 4+673 p. Kiadói aranyozott kemény-kötés.
20551.

Rufpreis:
6 000 HUF

1848-1849 a magyar zsidóság életében. Szerk.: Zsoldos Jenő. Bp., 1948, Pesti Izr. Hitközség Leánygimnáziumának és Ipari Leányközépiskolájának 48-as Ifjúsági Bizottsága, (Neuwald Illés-ny.), 256 p. + 1 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a borítón gyűrődésnyomokkal.
20552.

1848-1849 a magyar zsidóság életében. Szerk.: Zsoldos Jenő.
Bp., 1948, Pesti Izr. Hitközség Leánygimnáziumának és Ipari Leányközépiskolájának 48-as Ifjúsági Bizottsága, (Neuwald Illés-ny.), 256 p. + 1 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a borítón gyűrődésnyomokkal.

Rufpreis:
5 000 HUF

20553.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

Dr. Hahn István A zsidó nép története a kezdetektől napjainkig Bp., 1996. Makkabi. 229p. Kiadói kartonált papírkötésben Könyvtári füllel.
20554.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sós Endre: Zsidók a magyar városokban. Történelmi tanulmány. [Bp., 1942.,]Lebanon, 185+1 p. II. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, kopott borítóval, a borító kissé elvált a gerinctől. Ex libris-szel: Ex libris Heller László, erotikus ex libris, kígyóval és fényképezőgéppel, klisé, papír, jelzés nélkül, 7x4 cm
20555.

Rufpreis:
4 000 HUF

Pálfy Miklós: Héber nyelv és gyakorlókönyv. Bp., 1964, Református Egyetemes Konvent Sajtóosztálya. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és sérült kötéssel.
20556.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Tractate Sacrifices from Babylonian Talmud. Hozzákötve: Tractate Offerings from Babylonian Talmud. Vilna [Vilnius], 1882, Romm-ny., 270+250+120 p. Héber nyelven. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, az első címlap szakadt, sérült kötéssel.
20557.

Rufpreis:
4 000 HUF

100 éves a cionista mozgalom. Szerk.: dr. Bódog Gyula. Bethlen Téri Füzetek. Bp., 1998, Bethlen Téri Oneg Sábbát Klub. Kiadói papírkötés.
20558.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20559.

Rufpreis:
3 000 HUF

The Diaspora Haggadah. Magyar átírással ellátott Pészách Hágádá. Slomo Katz rajzaival. London, én., "Jerusalem The Golden". Szövegközi és egészoldalas, színes illusztrációkkal. Magyar és héber nyelven. Kiadói papírkötés.
20560.

Rufpreis:
2 000 HUF

Eszter könyve. Ford.: Schwarz Mór. Göndör Bertalan illusztrációival. (Bp., 1943), Pesti Izraelita Nőegylet Leányárvaháza, 45+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, ázott, vetemedett kötéstáblákkal, helyenként kissé foltos, hullámos lapokkal.
20561.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF