Rabbi Y. M. No.: Judaism in practice. Verbal things. Written and edited by Saul Mayzlish. Masada. Ramat Gan, 1978, Palai Priting Works Ltd. Kiadói kartonált papírkötés.
Shmuel Ashkenazi - Dov Jarden: A treasury of initials in language and literature from ancient times to the present day. Jerusalem,1978,Reuven Mass. Kiadói kopott kartonált papírkötés.
David Pinski - Perez Hirschbein - Z. Levin - Leon Kobrin: Six plays of the jiddish theatre. Second series. Translated and edited by Isaac Goldberg. Boston, én.,John W. Luce. Angol nyelven. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, ex libris-szel.
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára... Magyarra fordította: Schön József. IV. köt.: jóm-kippur ünnepre. Bp., é.n., Schwarz Ignacz. Héber-magyar kétnyelvű könyv aranyozott dombornyomott egészbőr kötésben kissé sérült
The Shoah (Holocaust) In Lithuania. Edited by Joseph Levinson. Vilnius, 2006, The Vilna Gaon Jewish State Museum. Fekete-fehér illusztrációkkal. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Dan Pines: A foreign-Hebrew hotel. Foreign words, names and idioms in Hebrew. Tel Aviv, 1969,Amichai. Kiadói egészvászon-kötés, sérült papír védőborítóban.
Erdős Gábor: Hol van az Isten? Versek. (Verseskötet az 1944-ben mártírhalált haltak emlékére). Bp., 1948, Gács és Szűcs-ny., 48+(2) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval, a címlapon a Pesti Izraelita Hitközség ajándékozási bejegyzésével.