Horváth Lászlóné: Őskor és ókor művészete. Barangolás a művészettörténetben. Celldömölk, 2002, Pauz-Westermann Könyvkiadó Kft. Kiadói papírkötés, kötés belső oldalán sérülés, egyébként jó állapotban.
Schoen Arnold (szerk.): Pest-budai művészeti almanach az 1919. esztendőre. (Ötven képpel). Bp., [1918], Uránia-ny., 130+(6) p. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány kissé sérült lappal, az előzéklapon ceruzás bejegyzéssel (,,szerző ajándéka 1919.VII.8.").
Révész Tamás: New York. New York - London, 2000, W. W. Norton & C. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Révész Tamás (1946- ) az Egyesült Államokban élő magyar származású Balázs Béla-díjas fotóművész, fotóriporter.
Révész Tamás: Budapest. Az előszót és a képaláírásokat írta: Bächer Iván. Bp., 2003, Herald. Magyar, angol, német és francia nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Révész Tamás (1946- ) az Egyesült Államokban élő magyar származású Balázs Béla-díjas fotóművész, fotóriporter.
Rejőd Tiborc: Bevezetés a műélvezetbe. (Dedikált!) Felvinczi Takáts Zoltán előszavával. Művészetek Kézikönyve I. Bp., 1944, Korszerű Könyvtár (Kolozsvár, Minerva-ny.), VII+(1)+344 p. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült borítóval, Megyer-Meyer Attila (1909-1980) építészmérnök, szakíró tulajdonosi bélyegzőjével. A szerző, Rejőd Tiborc (1892-1972) paptanár, művészettörténész által dedikált példány.
Az 1970-es évek új amerikai festészete. Kiállítás a New Museum gondozásában Allan Schwartzman - Kathleen Thomas és Marcia Tucker tanulmányai. Gazdag képanyaggal illusztrált. hn., én., nyn., Kiadói haránt-alakú papírkötés.
Ingo F. Walther: Pablo Picasso. 1881-1973. Az évszázad zsenije. Ford.: Bara Mariann. Bp., 1994., Taschen/Vince. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.