Militaria

Zahl der Lose: 170

cca 1930 Magyarért-magyarul-magyarán a Turul zászlóalj bajtársi közösségének körlevele
17117.

Rufpreis:
1 200 HUF

20 darab katonai fotó, klf méretben és állapotban
17118.

Rufpreis:
1 000 HUF
13

A 6. hadsereg hadmozdulatai 1914. augusztusában, 2 db térkép (a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár által kiadott, A világháború 1914-1918. c. mű mellékletei), 38x48 cm és 62x49,5 cm
17119.

Rufpreis:
1 600 HUF

17120.

Rufpreis:
4 000 HUF

Magyar katonai tájoló, bőr tokban
17121.

Rufpreis:
3 000 HUF

1916.VIII.28. Trieszt (Triest / Trieste), Habsburg-Tescheni Jenő főherceg, az Osztrák-Magyar Monarchia délnyugati (olasz) frontjának parancsnoka alá tartozó vezérkari tisztek csoportképe, köztük Soós Károly (1869-1953) ezred- és dandárparancsnok, később a Nemzeti Hadsereg vezérkari főnöke, hadügyi államtitkár (1919), illetve honvédelmi miniszter (1920). Nagyméretű fotó, a hátoldalon feliratozva, ragasztásnyomokkal, 23,5x15,5 cm.
17122.

Rufpreis:
8 000 HUF

1916 Nádasi Tersztyánszky Károly (1854-1921) vezérezredes, világháborús hadvezér saját kézzel írt tábori postai levelezőlapja Budapestre küldve
17123.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1915 Szécsény, a 28. sz. pótzászlóalj parancsnokság parancskönyve, kézzel írva, sok névvel és adattal
17124.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1889 Bécs (Wien), Arthur von Bolfras (1838-1922) osztrák vezérezredes, Őfelsége Katonai Irodájának vezetője, I. Ferenc József főhadsegédje autográf aláírása német nyelvű hivatalos iraton, egy beírt oldal, "Militär Kanzlei Sr. Majestät des Kaisers" dombornyomott fejléces papíron
17125.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1851 Bécs, kinevezési okirat II. oszt. katonai élelmezési (ellátmányozási) asszisztens (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse) részére, Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864) báró, hadügyminiszter autográf aláírásával (az 1848-49-es szabadságharcban a császári csapatok tábornoka, majd 1850 és 1853 között osztrák hadügyminiszter); szárazbélyegzővel. Hajtva, apró sérülésekkel, kissé foltos, 37x24 cm // 1851 Vienna (Wien), second class military catering assistant's appointment (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse), signed by Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864), Austrian Minister of War (k.k. Kriegsminister); with dry seal. Folded, with minimal damage, slightly stained, 37x24 cm
17126.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Rendőrségi Zsebkönyv 1992 térkép melléklettel + önkéntes rendőr kitűző
17127.

Rufpreis:
1 800 HUF

cca 1940 Repülős szemüveg, kopással
17128.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF