7 db kínai színházi maszk, festett gipsz, némelyik "borotvált" Fejek mérete 10-13 cm ig, szakállal 25 cm 5 db régebbi jelzett, kettő modernebb. Shangtiantai Yuan, Yao, főúr, Bao Shian / 7 Chinese theater masks, painted plaster, some "shaved" Head size up to 10-13 cm, with beard 25 cm 5 older ones marked, two more modern. Shangtiantai Yuan, Yao, lord, Bao Shian
Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. 1751, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével, cca 46x56 cm /// "Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."