Antik

Zahl der Lose: 225

Ékszertartó állvány, Kovácsoltvas. m: 39 cm, d: 34 cm
12694.

Rufpreis:
5 000 HUF

7 db kínai színházi maszk, festett gipsz, némelyik "borotvált" Fejek mérete 10-13 cm ig, szakállal 25 cm 5 db régebbi jelzett, kettő modernebb. Shangtiantai Yuan, Yao, főúr, Bao Shian / 7 Chinese theater masks, painted plaster, some "shaved" Head size up to 10-13 cm, with beard 25 cm 5 older ones marked, two more modern. Shangtiantai Yuan, Yao, lord, Bao Shian
12695.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

cca 1930, lovaspóló játékos bronz alakjával díszített márvány tolltartó, 37x22x19 cm
12696.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Max Hatscheck színházi távcső tokjában, kopással, jelzett
12697.

Rufpreis:
6 000 HUF

12698.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1914 Alpakka hatalmas szervírozótál, tulajdonosi megjelöléssel, pereménél futó rózsamintával, kopással, 4 félgömb lábon, d: 50 cm
12699.

Rufpreis:
10 000 HUF

Faragott csont és gyöngyház berakásokból álló kínai kép, üvegezett fa keretben, 1-1 elemhiánnyal, teljes méret 31x39 cm
12700.

Rufpreis:
8 000 HUF

Női ing. Mezőség, cca 19. sz. vége, hímzett monogrammal.
12702.

Rufpreis:
2 400 HUF

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. 1751, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével, cca 46x56 cm /// "Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."
12703.

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. 1751, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével, cca 46x56 cm
///
"Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Régi pipa, eredeti tokkal, a tok belsején jelzett: Weisz G. Budapest, Rákóczi-út 70., kissé kopott, a pipa ragasztott, h: 16 cm
12704.

Rufpreis:
1 600 HUF

Színházi táska. Ezüstözött fém. Jelzett 25 cm
12705.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kenyérpecsételő. Máramaros, 19. sz. második fele, faragott fa, 6x5 cm
12706.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF