Mező Ferenc: Sechzig Jahre Olympische Spiele. (Dedikált!) Bp., 1956, Pannonia-Verlag, 408 p.+ 31 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, némileg koszos borítóval, belül jó állapotban. A szerző, Mező Ferenc (szül. Grünfeld) (1885-1961) sporttörténész, tanár, olimpiai bajnok által dedikált példány: ,,Kedves kolozsvári barátomnak Schurfel Károlynak sporttársi szeretettel. Budapest, 1956. aug. 22. Dr. Mező Ferenc". (Az 1936-os berlini olimpia idején a Német Olimpia Érdemjel II. osztályával tüntették ki; ő volt az egyetlen zsidó személy, aki a Harmadik Birodalom ezen magas rangú kitüntetését elnyerte. 1947-ben az önálló Magyar Olimpiai Bizottság létrehozásának kezdeményezője volt, amelynek alelnöke lett. 1948-ban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagjává választották.)
Chalupetzky Ferenc - Tóth László: Capablanca veszít. A volt sakkvilágbajnok játszmái. H.n., é.n., Magyar Sakkvilág. + Chalupetzky Ferenc - Tóth László: Capablanca sakkozói pályafutása és játszmái 1888-1942. H.n., 1943, Magyar Sakkvilág. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Voellmy, Erwin: Schachtaktik. Viertel Teil: Uebergänge. Basel, 1930, Heinrich Majer, 136 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány lapon kisebb lapszéli sérüléssel.
Tim Hill: A Photographic history of British Football. Photographs by the Daily Mail. hn., én., Marks & Spencer. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Major János - Nagy Béla - Várszegi János: Zöld-fehérben. Az FTC 75 éve. Az egyik szerző, Nagy Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Sport. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban, néhány táblán apró sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
Vadas Iván: Forma és kondíció. Minden sportág számára. Nemzeti Sportkönyvtár 22. sz. Bp., 1927, Nemzeti Sport Lapkiadó Rt., 76 p.+ 1 (kihajtható) t. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, az eredeti elülső papírborító bekötve.