Bücher: Sport, Schach, Bergsteigen

Zahl der Lose: 47

Mező Ferenc: Sechzig Jahre Olympische Spiele. (Dedikált!) Bp., 1956, Pannonia-Verlag, 408 p.+ 31 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, némileg koszos borítóval, belül jó állapotban. A szerző, Mező Ferenc (szül. Grünfeld) (1885-1961) sporttörténész, tanár, olimpiai bajnok által dedikált példány: ,,Kedves kolozsvári barátomnak Schurfel Károlynak sporttársi szeretettel. Budapest, 1956. aug. 22. Dr. Mező Ferenc". (Az 1936-os berlini olimpia idején a Német Olimpia Érdemjel II. osztályával tüntették ki; ő volt az egyetlen zsidó személy, aki a Harmadik Birodalom ezen magas rangú kitüntetését elnyerte. 1947-ben az önálló Magyar Olimpiai Bizottság létrehozásának kezdeményezője volt, amelynek alelnöke lett. 1948-ban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagjává választották.)
19330.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

19331.

Rufpreis:
8 000 HUF

19332.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

19333.

Rufpreis:
8 000 HUF

19334.

Rufpreis:
8 000 HUF

Chalupetzky Ferenc - Tóth László: Capablanca veszít. A volt sakkvilágbajnok játszmái. H.n., é.n., Magyar Sakkvilág. + Chalupetzky Ferenc - Tóth László: Capablanca sakkozói pályafutása és játszmái 1888-1942. H.n., 1943, Magyar Sakkvilág. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19335.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Voellmy, Erwin: Schachtaktik. Viertel Teil: Uebergänge. Basel, 1930, Heinrich Majer, 136 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány lapon kisebb lapszéli sérüléssel.
19336.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tim Hill: A Photographic history of British Football. Photographs by the Daily Mail. hn., én., Marks & Spencer. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19337.

Rufpreis:
1 800 HUF

19338.

Rufpreis:
3 000 HUF

Maróczy Géza: Százhúsz érdekes játszmám. Bp., 1942, Pantheon. Javított gerincű félvászon-kötésben, foltos borítóval.
19339.

Rufpreis:
2 000 HUF

Major János - Nagy Béla - Várszegi János: Zöld-fehérben. Az FTC 75 éve. Az egyik szerző, Nagy Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Sport. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban, néhány táblán apró sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
19340.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vadas Iván: Forma és kondíció. Minden sportág számára. Nemzeti Sportkönyvtár 22. sz. Bp., 1927, Nemzeti Sport Lapkiadó Rt., 76 p.+ 1 (kihajtható) t. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, az eredeti elülső papírborító bekötve.
19341.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF