Bücher: Religion

Zahl der Lose: 97

20871.

Rufpreis:
6 000 HUF

Sírvirágok. Elmélkedések és fohászok a gyászos kesergők vigasztalására. Istenben boldogult Göndöcs Benedek apát és lelkész hasonló című munkája után kiadja: Schmiedt Ferenc. Habsburg-Lotaringiai László főherceg emlékére. Bp., 1898, Mechitaristák Nyomdája. Kiadói egészvászon Gottermayer-kötés, színezett lapszélek, jó állapotban.
20872.

Rufpreis:
6 000 HUF

Nagy Balázs és Mattyasóvszky Kasszián: Vigilate et orate! vakációi jótanácsok papnövendékek számára. Pannonhalma, 1908. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapszélek, jó állapotban.
20873.

Rufpreis:
6 000 HUF

Becker, Clemens: Dissertationes theologicae ad normam publicarum praelectionum accommodatae. Tom. I-II. Posonii [Pozsony], 1803, Typis Georgii Aloysii Belnay, XII+322 p.; 2 sztl. lev.+ 340 p. Hozzákötve: [Adami János (1738-1821)]: Joannes Adámy: Sensa cleri Gallicani occasione revolutionis Gallicae manifestata. Posonii, 1804, Typis Georgii Aloysii Belnay, 390 p. Latin nyelven. Sérült egészbőr-kötésben, hiányzó gerinccel, kissé foltos lapokkal.
20874.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szaniszló [Ferenc] Franciscus: Fasciculi ecclesiastico-literarii. 1 kötet. és II. kötet I. füzet. (4 füzetben) Pestini, 1841. Typ. Trattner-Károlyi. VI. 8-432 l. 2 sztl. lev.; 128p. Szaniszló Ferencz, tordai (1792 - 1869). Teologiai doktor, nagyváradi püspök. Kiadói papírborítókkal, az egyiken intézményi bélyegzőkkel.
20875.

Rufpreis:
1 600 HUF

The Brown - Driver - Briggs Hebrew and English Lexicon. With and appendix containing the biblical Aramaic. Coded with the numbering system from Strong's Exhaustive Concordance of the Bible. Peabody,2020,Hendrickson Publishers. Kiadói kartonált papírkötés.
20876.

Rufpreis:
4 000 HUF

Maffei, [Pietro Antonio] Petrus Antonius: Exercitia spiritualia ad mentem et norman S. Ignatii [...] Agriae [Eger], 1785, Typis Episcopalibus, 414+(2) p.; 271+(3) p. Latin nyelven. Kartonált papírkötésben, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20877.

Rufpreis:
5 000 HUF

Németh János: A katholikus egyház kultusza I. kötet Győr, 1887 . Surányi János. [4] 449 p.; Tartalom: Az istentiszteletről általában; A szent miseáldozat; A szentségek; A szent idők; A szentelmények. Korabeli, aranyozott gerincű, kissé kopott egészvászon kötésben. DEDIKÁLT példány!
20878.

Rufpreis:
5 000 HUF

Takács, Bernardini: Benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. Fratum Siegler. 290p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, gerinc levált de a könyvben megvan  Költeményeit, melyek közül több nyomtatásban is megjelent, Vagács Caesar gyűjtötte össze és adta ki ily czimmel: Bernardini Takács, benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. (,,Oly nagy benső hév árad el lyrai lelki szüleményein is, - mondja egyik bírálója, - minőt ritkán találunk lyrai költőnél, s mely az olvasót akaratlanul magával ragadja. ...Mennyire bírja a latin nyelv szellemét, s annak minden finom sajátságát! Kirí továbbá mindenütt nagy életbölcsessége, a vallásos érzelem kitünő foka." (M. Sion. 1886. 718. l.)  Ritka!
20879.

Rufpreis:
1 600 HUF

20880.

Rufpreis:
1 600 HUF

Die Leiden seiner Heiligkeit des Pabst Pius VII. und seine Befreyung aus der französischen Gewalt: Aus authentischen Quellen geschöpft. Preßburg, 1816, Simon Peter Weber und Sohn, 60 p. Német nyelven. Papírkötés, sérült gerinccel.
20881.

Rufpreis:
1 200 HUF

20882.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF