Dóczi [Dóczy] Lajos: Goethe költeményei. Ford.: - - . Dóczi Lajos munkái X. köt. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. (Franklin-ny.), 504 p. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kisebb sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Arany János balladái Zichy Mihály rajzaival 2 db. [Bp.], [2000], Laude Kiadó. Az 1896. évi kiadás (Bp., Franklin Társulat) reprintje. Díszes, kartonált papírkötésben,
Bánffy Miklós: És híjjával találtattál I-II. köt.; Reggeltől estig. Kolozsvár,én.-1934,Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötésben, az első két kötet gerince, borítója foltos, az egyik gerincén kis sérüléssel.
Németh László: Az emberi színjáték. (1928) 1-2. kötet. Új magyar regények. Bp.,(1944),Franklin, 450+335 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, az első kötet kiadói papír védőborítóban.
Magyar és német zsebszótár. Közre bocsátá a' Magyar Tudós Társaság. Első, vagy magyar-német rész. Antal Mihály ügyelése alatt. Tudnivalók: [Toldy] Schedel Ferencz. Előszó: Vörösmarty Mihály, [Toldy] Schedel Ferencz. Budán, 1838.,Magyar Kir. Egyetem' betűivel, VIII+790+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, névbejegyzésel, a lapokon apró, szúette lyukakkal, sérülésekkel.
Passuth László: Tornyok árnyékában. (Dedikált!) Bp., 1977, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Passuth László (1900-1979) író, műfordító által Zágoni Jenő (1937-2015) erdélyi magyar bibliográfus, művelődéstörténeti szakíró, baptista egyháztörténet-kutató, eszperantista részére dedikált példány.
Veres Péter: Olvasónapló. (Dedikált.) Budapest, 1962. Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). Dedikált: ,,Rusvay Tibornak Veres Péter. Vác, 1969. II. 28." 334 + [2] p. Első kiadás. Veres Péter (1897-1970) író, politikus, a Magyar Írószövetség elnöke. A koalíciós idők végétől politikai értelemben háttérbe szorult. Olvasónaplója egy sokat olvasó, széles látókörű, ám önmagát korántsem irodalmárnak tartó hozzászóló benyomását kelti, aki a magyar és világirodalom számos klasszikus alkotásához fűz gondolatokat, illetve véleményt mond a parasztábrázolás és a realizmus kérdésének irodalompolitikailag korántsem veszélytelen témáihoz. Az írások egy része korábban folyóiratokban jelent meg. Tezla 4074. Prov.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) tatabányai, ceglédi és váci gimnáziumi tanár, váci helytörténész, a Váci Múzeum Egyesület titkára.] Urai Erika által tervezett, aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, enyhén hiányos, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
Lukács Mansvét: Arkangyal pallósa vagy szabadulás az ördögi italtól. Kolozsvár, 1938. Erdélyi Római Katolikus Népszövetség (Tipografia Gloria). 31 + [1] p. Egyetlen kiadás. Falusi történet az alkohol pusztító hatásairól, tizenkét fejezetben. Példányunk fűzése enyhén meglazult. (Falu-füzetek, 1. szám.) Monoki 3725. Fűzve, keretmintás kiadói borítóban.