Mező Ferenc: Sechzig Jahre Olympische Spiele. (Dedikált!) Bp., 1956, Pannonia-Verlag, 408 p.+ 31 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, némileg koszos borítóval, belül jó állapotban. A szerző, Mező Ferenc (szül. Grünfeld) (1885-1961) sporttörténész, tanár, olimpiai bajnok által dedikált példány: ,,Kedves kolozsvári barátomnak Schurfel Károlynak sporttársi szeretettel. Budapest, 1956. aug. 22. Dr. Mező Ferenc". (Az 1936-os berlini olimpia idején a Német Olimpia Érdemjel II. osztályával tüntették ki; ő volt az egyetlen zsidó személy, aki a Harmadik Birodalom ezen magas rangú kitüntetését elnyerte. 1947-ben az önálló Magyar Olimpiai Bizottság létrehozásának kezdeményezője volt, amelynek alelnöke lett. 1948-ban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagjává választották.)
Bakó Jenő: Eger, az úszó város. Benne Bakó Jenő, eredetileg Heizer Jenő (1921?2000) magyar úszó, mesteredző, sportvezető, szakíró és Válent Gyula (1926-2010) úszó, vízilabdázó, edző DEDIKÁCIÓJÁVAL! Eger, Egri Nyomda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Sisa Tibor: Döntésképesség és kreativitás fejlesztése a labdarúgásban I. (Dedikált!) H.n., 2018, szerzői kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Sisa Tibor (1960- ) labdarúgóedző által dedikált példány.
Szegő András: Madár. 12 menet Erdei Zsolttal. (A sportoló által dedikált példány.) [Budapest], (2010). Kossuth Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 228 + [4] p. + 1 melléklet (sorsszelvény egy privát edzéshez). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Lendvay Bélának sok szeretettel: Erdei Zsolt Madár". Erdei Zsolt olimpiai érmes, világbajnok ökölvívó élet-interjúját egész oldalas felvételek kísérik. Kötetünk melléklete a könyvjelzőként is szolgáló beküldő szelvény, mely a kisorsolt kevesek számára egy privát edzést biztosít az ökölvívóval. Kötetünk egykori tulajdonosa nem küldte be a szelvényt. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Voellmy, Erwin: Schachtaktik. Viertel Teil: Uebergänge. Basel, 1930, Heinrich Majer, 136 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány lapon kisebb lapszéli sérüléssel.