Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 74

Scheller, Immanuel Johann Gerhard: Ausführliches und möglichst vollständiges Lateinisch-deutsches Lexicon oder Wörterbuch zum Beruhe der Erklärung der Alten und Übung in der lateinischen Sprache in drey Banden. Zweyte, ganz umgearbeitete und sehr vermehrte Auflage. Band I-III. [Teljes, három kötetben.] [Lipcse] Leipzig, 1788. Bey Caspar Fritsch. 2 t. (rézmetszetű címkép + rézmetszetű vignettát tartalmazó díszcímlap) + XXXVII + [3] p. + 2292 hasáb; [2] p. + 2293-5348 hasáb; [2] p. + 5349-7834 hasáb + [5] p. Immanuel Johann Gerhard Scheller (1735-1803) német klasszika-filológus és lexikográfus, szótárszerkesztő, előbb a brandenburgi Lübben líceumának rektora, majd a sziléziai Brieg város királyi gimnáziumának professzora és igazgatója. 1783-tól jelentek meg monumentális német-latin és latin-német szótárai, az újabb kiadásokban egyre nagyobb terjedelemben. Latin-német szótára hatalmas klasszika-filológiai tudásanyagot mozgat, az egyes szócikkek szómagyarázataiban antik auktorok szövegpéldáit is idézi. Példányunk az öt évvel később megjelenő, javított, bővített kiadásból való. A kötetek címlapjain régi tulajdonosi bélyegzés, a kötetek lapjain enyhe foxing, az első kötet címképén és címlapján, valamint a kötet leveleinek felső sarkában enyhe foltosság, a második kötet levelein alul, a harmadik kötet utolsó leveleinek felső ötödén halvány foltosság. A második kötet utolsó 30 levelének szélén a szövegtükröt nem érintő apró szúrágásnyom, a harmadik kötet első felének levelein apró szúrágásnyom. Az első kötet címképén, díszcímoldalán és az azt követő 10 levélen apró javítás, a harmadik kötet címoldalán és az azt követő 27 levélen, valamint a kötet középső íveinek 50 levelén kisebb javítások. Egységes, XX. század második feléből származó, vaknyomásos félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20426.

Rufpreis:
12 000 HUF

Erdei Ferenc: Magyar tanyák. Bp.,(1942),Athenaeum, 260 p. Első kiadás. Bekötött elülső papírborítóval. Átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval.
20428.

Rufpreis:
8 000 HUF

20429.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Max Wirth: Grundzüge der National-Oekonomie I-IV. Köln, 1869-1881, Verlag der M. DuMont-Schauberg'schen Buchhandlung. Német nyelven. I. kötet 5. kiadás, II. kötet 3. kiadás, III. kötet 2. kiadás, IV. kötet 1. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű, bordázott félbőrkötés, sérült gerincekkel (III. kötet gerince hiányzik), kissé kopott borítókkal, márványozott lapélekkel.
20430.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20431.

Rufpreis:
4 000 HUF

Joó Tibor:  Bevezetés a szellemtörténetbe. (Dedikált.) Budapest, 1935. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 184 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gaál Bandinak szeretettel: Joó Tibor". Joó Tibor (1901-1945) történetfilozófus, egyetemi tanár kismonográfiája a pozitivista tudományszemléletet felváltó szellemtörténeti irányzat mibenlétét és módszereit elemzi. Néhány oldalon az egykori possessor kritikai széljegyzetei, szövegkiemelései. (Kultúra és tudomány.)  Enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói kartonkötésben.
20432.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Görög-magyar szótár. Bakó Dániel, Finkey József, Kálnicki Benedek, Molnár István, Somossi István, Somossi János tiszttársak közremunkálásával szerkeszték Soltész Ferenc és Zsarnay Lajos sárospataki tanárok. Sárospatak, [1857], (Ref. Főiskola-ny.), 4. sztl. lev.+ 607+(1) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval, hiányzó gerinccel, a könyvtest több részre vált, helyenként kijáró lapokkal.
20433.

Rufpreis:
5 000 HUF

Fuchs, Eduard: Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. I-III. köt. [Teljes]. I.: Renaissance. II.: Die galante Zeit. III.: Das bürgerliche Zeitalter. München, [1909-1912], Albert Langen. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott bársonykötés, jó állapotban, kissé fakó gerinccel.
20434.

Rufpreis:
4 000 HUF

Purgstaller József:  Philosophiai propaedeutica azaz Tapasztalati lélektan, Gondolkozástan és Bevezetés a bölcsészetbe. Fel-gymnasiumi tankönyvül írta Purgstaller József. Pesten, 1860. Hartleben Konrád Ádolf sajátja (Nyomtotta Sommer Lipót Bécsben). [4] + 159 + [1] p. Purgstaller József (1806-1867) piarista szerzetes, bölcseleti doktor, akadémiai tag, a piarista rend tartományfőnökének filozófiai értekezése először 1851-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. A munka első, lélektani tanulmánya századközépi módon értelmezi az emberi lélek és tudat alkatelemeit, az emlékezet, a képzelet, az asszociáció, a kedély, az indulatok, a szenvedélyek, ösztönök típusait. Purgstaller József értekezése segít a 19. századi közbeszéd egyes lélektani fogalmainak eredeti kontextus szerinti értelmezésében; ezeknek a fogalmaknak (például a kedély fogalmának) a jelentésköre mára teljesen átalakult. A lélektani értekezés kitér az akarat, az erény kérdéseire, a véralkat szerinti felosztásra, és olyan lélektani jelenségek nyomába ered, mint amilyen az álom, az ábrándozás és az elmeháborodás. Az értekezés második része bevezető a formális logikába, harmadik része pedig a tudományok felosztásának 1850 körüli látóhatárát rögzíti. Fűzve, kézzel feliratozott, enyhén foltos korabeli borítóban, márványmintás festésű lapszélekkel, az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. Jó példány.
20435.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Finot, Jean:  A fajok problémája. Fordította: Zalai Béla. Budapest, 1929. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 232 p. Egyetlen magyar kiadás. Jean Finot (szül. Finckelhaus) [1856-1922] francia író és szociológus szenvedélyes hangon megírt munkája eredeti nyelven 1905-ben jelent meg, ,,Le Prejugé des Races" címmel, és támadás alá veszi a Franciaországban meggyökeresedett, szociáldarwinista alapokból kinövő fajelméleteket. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (Szociológiai könyvtár.) Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20436.

Rufpreis:
3 000 HUF

Vida Aladár-Lévay István: Görög-magyar szótár etymologiai csoportok szerint rendezve. Főgymnasiumok használatára. Bp., 1878, Lampel R., V+242 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányos gerincen, a borítón a címet átjavították, laza kötéssel.
20437.

Rufpreis:
2 800 HUF

Az életszínvonal alakulása Magyarországon. Belső használatra. 1175. számozott példány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20438.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF