Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 74

Kalotaszegi népmesék I. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel kíséri Kovács Ágnes. Budapest, [1944]. Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete - Franklin Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 278 + [4] p. Egyetlen kiadás. Kovács Ágnes (1919-1990) etnográfus Ortutay Gyula kérésére 1940-től visszatért kalotaszegi szülőföldjére, eredeti népmesék gyűjtésének céljából. Jóllehet a magyar néprajztudomány a tömbmagyar Kalotaszeg népi kultúráját már korábban is alaposan kutatta, az autentikus népi mesekincs tudományosan is gyümölcsöztethető gyűjtésére még nem került sor, a témában korábban megjelent gyűjtemények ugyanis az ifjúság számára átírt meseváltozatokat közölnek. Mesegyűjteményünk előtt alapos tanulmány a gyűjtés elveiről, a mesemondás kultúrájáról, körülményeiről, funkciójáról (és irodalmi szerkezetéről), melyből többek között kiviláglik, hogy a mesemondás elsősorban komoly férfiak komoly dolga, a mesemondói szerep pedig tekintélyt szerez előadójának. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. A gyűjtemény két kötetben teljes.  (Új magyar népköltési gyűjtemény. V-[VI.] kötet.) Poss.: Vincze István (1922-1982) néprajztudós, főként a szőlészet-borászat hazai néprajzát kutatta. Fűzve, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
20439.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ungarndeutsche Studien két kötete (magyarországi németek nyelvét, néprajzát bemutató kiadványok): Wendel Hambuch: Der Weinbau von Pusztavám/Pusstawahn. Der Wortschatz des Weinbaus in der deutschen Mundart von Pusztavám. Ungarndeutsche Studien 1. Bp., 1981, Lehrbuchverlag (Tankönyvkiadó). 180 p. Megjelent 2000 példányban. Német nyelven, magyar és angol ny. összefoglalóval. Fekete-fehér fényképekkel és térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, borító élei kopottak. + Karl Horak, Grete Horak: Kinderlieder, Reime und Spiele der Ungarndeutschen. A magyarországi németek gyermekdalai, gyermekjátékai és versikéi. Ungarndeutsche Studien 2. Szerk.: Manherz Károly. Bp., 1994, Magyarországi Németek Szövetsége. 286 p. 3. kiadás. Megjelent 3000 példányban. Német nyelven, magyar ny. összefoglalóval. Fekete-fehér fényképekkel, kottákkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, borító élei kopottak.
20440.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Polgár Ernő: Civilizációnk nyomában. A Neander-völgyön át az internetig.Bp., 2011, Hattyú Média papírkötés, a szerző által DEDIKÁLT.
20441.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kunszabó Ferenc: Nevelő idő. Esszék, publicisztikák, jegyzetek. (Dedikált!) Bp., 1984, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Kunszabó Ferenc (1932-2008) író, szociográfus által dedikált példány.
20442.

Rufpreis:
1 200 HUF

20443.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kovács Imre: Kolontó. Regény. Bp.,[1939.],Cserépfalvi,(Pápai Ernő-ny.), 256 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20444.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Victore Cathrein: Philosophia Moaralis in usum scholarum. Cursus Philosophicus VI. Friburgi Brisgoviae, 1911, B. Herder, XVIII+520 p. Latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
20445.

Rufpreis:
2 800 HUF

20446.

Rufpreis:
1 600 HUF

Mérei Ferenc: Lélektani napló I-III. köt. I. köt.: Az utalás lélektana. II. köt.: Az élménymegoldás. III. köt.: Az implikált tudás az álomban. Bp., 1985, Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
20447.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hegel: A logika tudománya. 1-2. rész. Ford.: Szemere Samu. Filozófiai Írók Tára. XV. köt. Bp., 1957., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés
20448.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bogár László: A fejlődés ára. Gazdasági nehézségeink főbb okainak történeti aspektusa. Bp., 1983., Közgazdasági és Jogi. Kiadói papírkötés.
20449.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Alexander Bernát: Spinoza. Bp., é.n., a Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása. Kiadói sérült kartonált papírkötésben.
20450.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF