Kalotaszegi népmesék I. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel kíséri Kovács Ágnes. Budapest, [1944]. Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete - Franklin Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 278 + [4] p. Egyetlen kiadás. Kovács Ágnes (1919-1990) etnográfus Ortutay Gyula kérésére 1940-től visszatért kalotaszegi szülőföldjére, eredeti népmesék gyűjtésének céljából. Jóllehet a magyar néprajztudomány a tömbmagyar Kalotaszeg népi kultúráját már korábban is alaposan kutatta, az autentikus népi mesekincs tudományosan is gyümölcsöztethető gyűjtésére még nem került sor, a témában korábban megjelent gyűjtemények ugyanis az ifjúság számára átírt meseváltozatokat közölnek. Mesegyűjteményünk előtt alapos tanulmány a gyűjtés elveiről, a mesemondás kultúrájáról, körülményeiről, funkciójáról (és irodalmi szerkezetéről), melyből többek között kiviláglik, hogy a mesemondás elsősorban komoly férfiak komoly dolga, a mesemondói szerep pedig tekintélyt szerez előadójának. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. A gyűjtemény két kötetben teljes. (Új magyar népköltési gyűjtemény. V-[VI.] kötet.) Poss.: Vincze István (1922-1982) néprajztudós, főként a szőlészet-borászat hazai néprajzát kutatta. Fűzve, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Ungarndeutsche Studien két kötete (magyarországi németek nyelvét, néprajzát bemutató kiadványok): Wendel Hambuch: Der Weinbau von Pusztavám/Pusstawahn. Der Wortschatz des Weinbaus in der deutschen Mundart von Pusztavám. Ungarndeutsche Studien 1. Bp., 1981, Lehrbuchverlag (Tankönyvkiadó). 180 p. Megjelent 2000 példányban. Német nyelven, magyar és angol ny. összefoglalóval. Fekete-fehér fényképekkel és térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, borító élei kopottak. + Karl Horak, Grete Horak: Kinderlieder, Reime und Spiele der Ungarndeutschen. A magyarországi németek gyermekdalai, gyermekjátékai és versikéi. Ungarndeutsche Studien 2. Szerk.: Manherz Károly. Bp., 1994, Magyarországi Németek Szövetsége. 286 p. 3. kiadás. Megjelent 3000 példányban. Német nyelven, magyar ny. összefoglalóval. Fekete-fehér fényképekkel, kottákkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, borító élei kopottak.
Victore Cathrein: Philosophia Moaralis in usum scholarum. Cursus Philosophicus VI. Friburgi Brisgoviae, 1911, B. Herder, XVIII+520 p. Latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
Mérei Ferenc: Lélektani napló I-III. köt. I. köt.: Az utalás lélektana. II. köt.: Az élménymegoldás. III. köt.: Az implikált tudás az álomban. Bp., 1985, Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.