Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 374

Habsburg Birodalom 1830. "I. (II.) Ferenc és V. Ferdinánd - V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton jelvénnyé alakítva. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON - DIE XXVIII SEPT - MDCCCXXX" (br.:5,95g/24mm) T:VF hullámos lapka
31732.

Rufpreis:
3 000 HUF

1842. "Pyrker János László egri érsek ciszterci szerzetessé avatásának 50. évfordulója" bronz emlékérem. Szign.: Josef Schön (47,60g/46mm) T:F ütésnyomok Hungary 1842. "50th Anniversary of the Consecration of Archbishop John Ladislaus Pyrker as Cistercian monk" commemorative bronze medallion. "IOANNES LADISLAVS PYRKER PATRIAR ARCHI EPPVS AGRIENSIS / ANNO 1792 DIE 18 OCT SACR ORDINEM CISTERCIENS - CAMPILILII INGRESSVS - EVSDEM DIEI IVBILAEVM IEI CELEBRAT ANNO 1842" Sign: J. SCHÖN (47,60g/46mm) C:XF dings
31733.

Rufpreis:
4 000 HUF

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1843. "A Magyar Orvosok és Természetbúvárok 1843. évi temesvári gyűlésére" kétoldalas bronz emlékérem. "GAZDAGÍTVA BOLDOGÍT / SZ. K. TEMESVÁR VÁROSA Á. M. ORVOSOK 'S TERMÉSZETBUVÁROK AZ 1843. ÉVI AUG 8. KEBELÉBEN TARTOTT GYÜLEKEZETE EMLÉKEÜL" (53mm) T:XF,VF több ph. / Hungary 1843. "For the Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalist in Temesvár, 1843" bronze commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (53mm) C:XF,VF multiple edge errors
31734.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1865. "Kis-Apponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója" bronz emlékérem. "ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE" (46,21g/44mm) T:VF patina, ragasztónyom, ütésnyom / Hungary 1865. "50th Anniversary of Entering the Priesthood of Archbishop Adalbert Bartakovics" commemorative bronze medallion (46,21g/44mm) C:XF patina, tape mark, ding
31735.

Rufpreis:
4 000 HUF

1867. "A Buda-Pesti koronázás emlékéül 1867 / Éljen a király éljen a haza" ezüstözött ón emlékérem füllel (33mm) T:XF
31736.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

1869. "Corvin Mátyás Páholy Pest Kel. / Megnyittatott 000869iki Nyolcadik Hó 21én" Br szabadkőműves emlékmedál füllel. Szign.: SEIDAN (45mm) T:AU kis ph. / Hungary 1869. Commemorative freemason Br medal of the fundation of the Matthias Corvinus (Corvin Mátyás) Lodge. Sign: SEIDAN (45mm) C:AU small edge errors
31737.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

1875. "A magyar orvosok és természet vizsgálók XVIII. nagy gyűlésének / Előpatak 1875" aranyozott broonz emlékérem (41mm) T:AU,XF  Hungary 1875. "Hungarian Physicians and Naturalists XVIIIth Meeting / Valcele 1875" gilt bronze commemorative medallion (41mm) C:AU,XF
31738.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

1888. "Magyar Kereskedő Ifjak IV-ik Országos Congressusa Kassán / Sárvári és Felsővidéki Gróf Széchényi Pál Földmíves-ipar és Kereskedelemügyi Minister védnöksége alatt 1888. július 7-9." aranyozott bronz emlékérem, modern mellszalagon (34mm) T:XF
31739.

Rufpreis:
8 000 HUF

1894. "Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16., meghalt 1894. már. 20." kétoldalas ón emlékmedál füllel (34mm) T:XF ph, karc, szennyeződés
31740.

Rufpreis:
2 000 HUF
9

1894. "Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16., meghalt 1894. már. 20." kétoldalas bronz emlékmedál füllel (29mm) T:AU ph, patina
31741.

Rufpreis:
2 000 HUF

1894. "A szabadelvű eszmék és a vallás-szabadság tántoríthatatlan bajnokainak emlékül 1894" Al emlékérem (32,5mm) T:XF
31742.

Rufpreis:
8 000 HUF

1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32mm) T:F ph
31743.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF