Dr. Flóris Áron: Legnagyobb Sikerrel Kecsegtető Küzdelem Többek között A Poloska Irtásával a tüdővész, skrofula, csontszu, puposság, arcbőrpattanás és egyéb hasonló veszedelmes betegség ellen. A nép számára, felnőtteknek irta - - . Bp., 1905, szerzői kiadás (Müller Károly-ny.), 222 p. (eredetileg 224 p.) Első kiadás. Átkötött papírkötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a 15-16. oldalt a címlap után kötötték be, az utolsó lap hiányzik. Ritka!
Dr. Issekutz Béla: Gyógyszerrendelés. Bp., 1931, Eggenberger - Rényi Károly (Szeged, Városi Ny.), IV+313 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A szerző, Issekutz Béla (1886-1979) farmakológus által DEDIKÁLT példány.
C.G. Jung: Lélekgyógyászat. Öt előadás. Mérleg. A kísérő tanulmányt "vallás és pszichoterápia" címmel Bodrogi Miklós írta. Bp., 1998. Európa. Kiadói papírkötés.
Dr. Rácz Lajos: A hatósági légoltalmi egészségügyi szolgálatos útmutatója. Bp., 1943, Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület, 56 p. Kiadói tűzött papírkötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Borosay Dávid: Mennyiségtan (algebra-mértan) a gimnázium és leánygimnázium VI. / VIII. osztálya számára. (2 kötet). Átdolgozta: Dr. Holenda Barnabás és Korányi Szevér. Bp., 1945, Szent István-Társulat, 221+(3) p.; 159+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Id. Issekutz Béla (szerk.): Gyógyszertan és gyógyítás. I. és III. köt. I.: Gyógyszertan, méregtan, gyógyszerrendelés. III.: Gyógyítás, gyermek-, nő- és bőrgyógyászat, sebészet és rokonszakmák, szemészet. Bp., 1957, Medicina/Művelt Nép, 727+(9) p.; 755 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Delafaye, Georg.: Principes de chirurgie. fpar M. George Delafaye, Professeur & Démonstrateur Royal en Chirurgie ... Paris, 1761. Priviligé du Roi. 552p. Korabeli, aranyozott, bordázott egészbőr kötésben. Korai ritka orvostudományi munka.