Dr. Róna Zsigmond: Éghajlat. I-II. (egy kötetben). Budapest, 1907-1909, K. M. Természettudományi Társulat. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé kopott borítóval, első kötet címlapján Dr. Vertse Albert névbejegyzésével
Dr. Tauszk Ferenc (szerk.): A belgyógyásat alapvonalai. Budapest, é.n., Stampfel (Révai testvérek). Korabeli egészvászon kötés, tulajdonosi bélyegzőkkel, sérült és javított kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, szövegközti illusztrációkkal.
Iwan Bloch: Das Sexualleben unserer Zeit in seinen Beziehungen zur modernen Kultur. Berlin, 1905, Louis Marcus. Kiadói egészvászon-kötés, régi könyvtári címkével és bélyegzéssel.
Platz Bonifác: Az ember eredése, faji egysége és kora. Bp., 1884., Athenaeum, XVI+324 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc alján sérüléssel, javított kötéssel, az utolsó lap foltos.
Az időjárási táviratok kézikönyve. Bp., 1938, M. Kir. Országos Meteorológiai és Földmágnesességi Intézet. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
Öveges József: A legújabb kor fizikája. Bp., 1952, Művelt Nép. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas, sérült borítóval. Megjelent 5000 példányban.