Archivum Regni - Regnum Archivi. A Magyar Országos Levéltár palotája. Szerk.: Érszegi Géza. Szelényi Károly fotóival. Bp., 2005., Levéltárak Országos Központja. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Népünk szeretete. Népművészeink ajándékai Rákosi Mátyás 60 éves születésnapjára. Szerk.: Bokor Miklós. (Bp., 1952), Képzőművészeti Alap. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal, intézményi bélyegzőkkel.
Világkép. Fotó Világkiállítás. / The World in Photos. Internatonal Photo Expo. Szerk.: Gera Mihály. Bp., 1989, Officina Nova - IPV. Gazdag fekete-fehér és színes fotóanyaggal. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Ian Mudie: Australian Landscapes in Colour. Adelaide, 1975, Rigby. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Ledács Kiss Aladár - Szüts Béláné: Ismerjük meg a keleti szőnyegeket. Bp., 1977, Gondolat. Második, bővített és átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Daniel Blum: A Pictorial Treasury of Opera in America. New York, 1954, Greenberg Publisher. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.